Rozliczamy się z fiskusem

  Rozliczamy się z fiskusem

  /eref/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Do 30 kwietnia należy rozliczyć podatek dochodowy za 2006 rok.

  Do 30 kwietnia należy rozliczyć podatek dochodowy za 2006 rok.

  W naszej redakcji w każdą środę dyżurują eksperci doradzający, jak prawidłowo wypełnić PIT za 2006 rok.
  Do 30 kwietnia należy rozliczyć podatek dochodowy za 2006 rok.

  Do 30 kwietnia należy rozliczyć podatek dochodowy za 2006 rok.

  Już jutro kolejny dyżur

  Już jutro kolejny dyżur


  Jak rozliczyć PIT za 2006 rok? Można dzwonić jutro w godzinach 10-11 pod numer telefonu 041-344-69-79. Porad będzie udzielała Ewa Woźniak, komisarz skarbowy.  Do 30 kwietnia należy rozliczyć podatek dochodowy za 2006 rok. Przed przystąpieniem do wypełniania zeznania warto wiedzieć, jak przygotować się do rozliczenia rocznego z urzędem skarbowym.

  W każdą środę w naszej redakcji dyżurują eksperci z Izby Skarbowej i urzędów skarbowych, którzy odpowiadają na pytania związane z wypełnianiem PIT-ów. Oto kolejna część pytań zadanych ekspertom przez naszych czytelników.

  * Jak wysoka może być darowizna na cele pożytku publicznego?

  - Rozliczając się za 2006 roku można odliczyć wydatki z tytułu darowizn na rzecz organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego, niekoniecznie wpisanych na listę organizacji pożytku publicznego. Limit wynosi 6 procent dochodu uzyskanego przez podatnika. Ulga dotyczy wyłącznie darowizn dokonanych pomiędzy 1 stycznia, a 31 grudnia 2006 roku.
  * Kto i na jakich zasadach może odliczyć wydatki na spłatę odsetek od kredytu?

  - Z takiego odliczenia mogą skorzystać podatnicy, którym udzielono kredytu lub pożyczki na budowę, rozbudowę, nadbudowę lub zakup mieszkania lub domu, wniesienie wkładu budowlanego lub mieszkaniowego do spółdzielni mieszkaniowej w celu zakupu nowo budowanego domu lub mieszkania. Odliczeniu podlegają odsetki od tej części kredytu, która nie przekracza 189 tysięcy złotych.

  * Prowadzę działalność gospodarczą, rozliczam się na formularzu PIT-36L, czy mogę odliczyć 1 procent podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego?

  - Przedsiębiorcy opodatkowani 19-procentowym podatkiem liniowym nie mogą dokonać takiego odliczenia. 1 procent podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego nie mogą przekazać również osoby uzyskujące dochody z kapitałów pieniężnych, a więc takie, które rozliczają się na formularzu PIT-38.
  Zobacz > Podatki 2006

  Formularze PIT i NIP niezbędne do rozliczenia się z urzędem skarbowym, broszury informacyjne do zeznań i załączników, poradnik oraz prawa i obowiązki podatnika możesz pobrać z naszej strony internetowej www.echodnia.eu

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo