Kierowcy bez wyobraźni

  Kierowcy bez wyobraźni

  Joanna Piechuta piechuta@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kierowcy bez wyobraźni
  Na drogach jest coraz niebezpieczniej. Niektórzy, bez względu na warunki, chcą, żeby ich auta były pierwsze.
  Kierowcy bez wyobraźni
  Wyprzedzanie na trzeciego, jazda z nadmierną prędkością, siadanie za "kółkiem" po kieliszku - to codzienność na naszych drogach. - Kierowcom brakuje wyobraźni - podsumowuje Roman Szypura, właściciel ośrodka szkolenia kierowców "Rotrans" w Nisku.

  - Przez święta przejechałem ponad 500 kilometrów, większość ludzi jeździ normalnie, ale trafiają się i tacy, którym wyobraźnia szwankuje - mówi Roman Szypura. - Bez względu na warunki oni muszą być pierwsi.

  Roman Szypura podkreśla, że kulturę i bezpieczeństwo jazdy ludzie wynoszą z kursu, każdy instruktor tego uczy. Tak jeżdżą pół roku, może więcej. Później o tym zapominają, zachowują się jak inni. Najwięcej wypadków popełniają ci, którzy mają prawo jazdy dłużej niż rok. A kultura na naszych drogach jest żadna. Bo zgodnie z przepisami jeżdżą przeważnie tylko auta z "L" i najczęściej są nazywane zawalidrogami, każdy ich wyprzedza.
  Instruktor zwraca jeszcze uwagę na innych uczestników ruchu - rowerzystów. Nie wszyscy z nich mają przeszkolenie do tego, żeby poruszać się po drogach. Często zachowują się ryzykownie, na przykład nagle, bez żadnego uprzedzenia zaczynają skręcać, czy wyjeżdżają wprost pod koła auta.

  Bogdan Krysza z referatu ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli podkreśla, że kierowcy nie koncentrują się na prowadzeniu pojazdu.
  - Nieprawidłowy manewr wyprzedzania, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni, brawura - wylicza grzechy kierowców. - Około 70 procent zatrzymanych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości to młodzi kierowcy.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo