"Komunijne" zakupy

  "Komunijne" zakupy

  Robert Felczak

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Niekwestionowanym hitem wśród dzieci są odtwarzacze plików muzycznych zapisanych w formacie mp3.

  Niekwestionowanym hitem wśród dzieci są odtwarzacze plików muzycznych zapisanych w formacie mp3.

  Złota biżuteria, mp3, "komórka" czy aparat fotograficzny? Sprawdziliśmy, co kupić dziecku w prezencie do 500 złotych.
  Niekwestionowanym hitem wśród dzieci są odtwarzacze plików muzycznych zapisanych w formacie mp3.

  Niekwestionowanym hitem wśród dzieci są odtwarzacze plików muzycznych zapisanych w formacie mp3.

  Mariusz Sornat z firmy Foto-Hurt

  Mariusz Sornat z firmy Foto-Hurt


  - Odtwarzacz mp3 można kupić już za niespełna 100 zł. Najważniejsza kwestia dotyczy wielkości wbudowanej pamięci, a więc tego, ile dane urządzenie jest w stanie pomieścić piosenek. Obecnym minimum jest 1 GB.  W dniu Pierwszej Komunii Świętej najważniejsze są przeżycia duchowe, ale tradycją już jest, że dzieci dostają wówczas prezenty. Najczęściej lepsze i droższe niż te wręczane z okazji urodzin lub wkładane pod choinkę.

  Dziś rozpoczynamy cykl poświęcony "komunijnym" prezentom dla dzieci. Wszystkim, którzy nie mają pojęcia co kupić i ile taki prezent będzie kosztował zaproponujemy wiele produktów, które z powodzeniem nadadzą się na tę szczególną okazję. Wskażemy także, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Pomysły na tego typu upominki pogrupujemy pod względem cenowym. Dzisiaj pierwszy koszyk, czyli prezenty, za które trzeba zapłacić najwyżej 500 zł.

  ZABAWA I NAUKA

  Planując zakup prezentu dla przystępującego do komunii ośmiolatka warto poważnie się zastanowić nad odpowiednim wyborem. Najlepiej, aby upominek nie tylko sprawił radość dziecku, ale jednocześnie pozytywnie wpłyną na jego rozwój, miał praktyczne zastosowanie.


  Dobrym pomysłem na prezent są więc gry i programy komputerowe. Odpowiednio dobrane i dostosowane do wieku dziecka szybko i łatwo uczą podstaw obsługi komputera, a jednocześnie są przydatne w nauce. Takich gier i programów jest wiele, często oparte są na popularnych seriach książek lub filmów dla dzieci. Ich atutem jest też cena - gry można kupić już za 30 zł, a najdroższe multimedialne encyklopedie lub słowniki kosztują najwyżej 200 zł.

  FOTOGRAFIA I MUZYKA

  Wartościowym i przydatnym prezentem może być również aparat fotograficzny. Koniecznie musi być jednak cyfrowy, ponieważ zwykły, na kliszę, z pewnością nie wzbudzi zainteresowania dziecka.

  - Zachęcając dziecko do robienia zdjęć możemy liczyć, że fotografia rozwinie w nim umiejętności obserwacji otaczającego świata i dostrzegania jego piękna - mówi Kamil Barnik z firmy Foto-Hurt. - Najtańszy, najprostszy, a więc idealny dla dziecka model aparatu, można kupić już za nieco ponad 300 zł.

  Niekwestionowanym hitem wśród dzieci są natomiast odtwarzacze plików muzycznych zapisanych w formacie mp3 (stąd też ich nazwa - odtwarzacze mp3). Rozpiętość cen takich urządzeń jest bardzo duża. Najtańszą mp3 można kupić już za kilkadziesiąt złotych, zaś najdroższe (tu elitą są iPod-y) kosztują nawet ponad tysiąc złotych.

  - Praktycznym prezentem jest także radiomagnetofon lub miniwieża. Ceny dobrej klasy urządzeń zaczynają się już od 150 zł - informuje Michał Wroński, zastępca kierownika PH Domgoss SA.

  DZIECKO POD KONTROLĄ

  Podobnie jest z telefonami komórkowymi, które mają dodatkową zaletę - pozwalają na kontakt z dzieckiem w dowolnej chwili. Kupując "komórkę" trzeba jednak pamiętać, że aparat dla dziecka musi mieć dużo "bajerów". Minimum to kolorowy wyświetlacz, wbudowana kamera i aparat fotograficzny oraz odtwarzacz muzyki. Ceny takich modeli zaczynają się od około 150 zł.

  Kolejny odcinek prezentowego poradnika komunijnego zamieścimy na łamach "Echa" już wkrótce. Zaproponujemy w nim produkty o wartości od 500 do 1 tysiąca złotych. Oczywiście takie, które mogą być atrakcyjnym, a jednocześnie wartościowym prezentem dla ośmiolatka.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo