Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jedna zamiast trzech

Agata Dziekan
Być może uczniowie "trójki” będą ćwiczyć w sali wybudowanej także dla dwóch sąsiadujących z tą placówką szkół.
Być może uczniowie "trójki” będą ćwiczyć w sali wybudowanej także dla dwóch sąsiadujących z tą placówką szkół. A. Dziekan
Miasto popiera pomysł wspólnego miejsca do ćwiczeń dla licealistów, dzieci z podstawki i zespołu szkół.

1054 metrów kwadratowych

1054 metrów kwadratowych

Zgodnie z założeniami projektowymi miasta, sale gimnastyczne przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i gimnazjum numer 2 będą mieć 1054 metrów kwadratowych powierzchni. Sala dla "trójki", jeśli będzie budowana tylko dla tej szkoły będzie mieć 648 metrów kwadratowych.

Zamiast budować trzy osobne sale gimnastyczne dla trzech mieleckich szkół stojących w sąsiedztwie, lepiej zbudować jedną wspólną. Takie rozwiązanie można by zastosować dla Szkoły Podstawowej nr 3, II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Specjalnych.

Gmina miejska Mielec planuje w najbliższych latach wybudować trzy hale sportowe. Mielecki magistrat chciałby postawić dużą halę obok Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Tańskiego, sale dla Gimnazjum numer 2 oraz Szkoły Podstawowej numer 3.

Zastępca prezydenta Mielca Bogdan Bieniek mówi, że miasto liczy na pieniądze unijne. Ale jeśli okaże się, że nie ma szans na akceptację dla trzech wniosków, do starań o fundusze wybierze halę przy ZSO i Gimnazjum.
- To podpowiada nam logika. W tych szkołach sale są bardziej potrzebne niż w "trójce". W Zespole Szkół uczy się obecnie około tysiąc uczniów, a w Gimnazjum numer 2 800 - wiceprezydent tłumaczy, że podstawówka, w której z pełnych zajęć gimnastycznych korzystają klasy czwarte, piąte i szóste, nie znajdzie się pewnie wśród priorytetowych sportowych przedsięwzięć w mieście.

Miasto liczy jednak w tej sprawie na powiat. Bo w sąsiedztwie "trójki" znajdują się II Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Specjalnych, dwie szkoły nadzorowane przez starostwo. A powiat również ma w planie wybudowanie sal gimnastycznych dla tych placówek. Według Bogdana Bieńka, korzystnie byłoby pomyśleć o jednej budowli dla trzech szkół. Gdyby wniosek o pieniądze unijne firmował powiat, a nie miasto (które chce przecież złożyć dwa wnioski o dofinansowanie sal), byłyby większe szanse, że starania zakończą się powodzeniem.

Starostwo przygotowało już projekty sal przy swoich szkołach. Założyło jednak, że każda z placówek będzie mieć osobną salę. - Zamierzamy przekonać starostwo, żeby zajęło się jednak jedną salą dla trzech szkół - dopowiada wiceprezydent.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie