To będzie weekend pełen imprez

  To będzie weekend pełen imprez

  Wojtek Dziekan, /KaT/, /WW/, /STAN/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Od 3 do 6 maja potrwają imprezy z okazji Dni Stalowej Woli. Przedstawiamy ich program. W innych miastach też nie zabraknie atrakcji.
  Kazika Staszewskiego widzowie ujrzą w niedzielę w Stalowej Woli. Razem z Kultem wystąpi na zakończenie czterodniowego maratonu imprez.

  Kazika Staszewskiego widzowie ujrzą w niedzielę w Stalowej Woli. Razem z Kultem wystąpi na zakończenie czterodniowego maratonu imprez. ©K. Staszewski

  Zbliżający się długi weekend zapowiada się imponująco dla miłośników dobrej zabawy. Koncerty i festyny, to tylko niektóre atrakcje jakie zaplanowano dla mieszkańców naszego regionu.

  Od 3 maja stalowowolanie będą obchodzili święto swojego miasta. Oto co się będzie działo w mieście hutników.

  STALOWA WOLA
  Oficjalne otwarcie nastąpi 3 maja na placu Piłsudskiego o godzinie 16. Na placu i obok niego odbywać się będą wszystkie imprezy, z wyjątkiem wyścigów rowerowych. Pierwszy z nich pod hasłem "Radiowe miasto" wyruszy o godzinie 16 i będzie wiódł trasą wytyczoną według mapy miasta z 1939 roku, trasą na której znalazły się punkty nawiązujące do czasów, kiedy w każdym prawie mieszkaniu Stalowej Woli było radio. Był to ewenement na skalę krajową.
  Natomiast na placu wystąpią zespoły Miejskiego Domu Kultury w koncercie "Miłość ci wszystko wybaczy". Będzie on oparty na repertuarze z lat 30.
  Klimat ten utrzyma się do wieczoru. Około godziny 17.30 odbędą się eliminacje do krakowskiego Festiwalu Piosenki Retro, prowadzone przez Waldemara Dąbrowskiego. Zabawę uatrakcyjni karaoke z udziałem publiczności. Dalej przyjdzie czas na tango: wystąpi zespół Al Tango.
  Około godziny 19.30 na scenę wyjdzie grupa Cing G, która zaprezentuje utwory z płyty "Fogga ragga". Tytuł mówi sam za siebie: widzowie usłyszą przeboje Mieczysława Fogga wykonane w rytmach reggae.
  Na zakończenie dnia zagrają i zaśpiewają Czarno-Czarni.

  4 maja
  Od godziny 16 do 22 potrwa piknik historyczny "Florianki" (ale już o 10 zacznie się... budowa pieca dymarskiego na skwerze obok fontanny). Na scenie grać będą kolejno: orkiestry dęte, zespół Kanalia (punk rock), Kwartet Jorgi (muzyka etniczna, słowiańska i tym podobne), The Betales Revival z Czech (najlepszy wykonawca piosenek czwórki z Liverpoolu na świecie) i Psio Crew (zespół góralsko-elektroniczno-klubowo-raggamuffin-hiphopowy, czyli góralszczyzna plus wszystko co modne i lubiane).

  5 maja
  W sobotę od 16 do 22 odbędzie się Festyn Rodzinny. Na początek w bloku imprez dla dzieci wystąpią zespoły MDK. Nie zabraknie gier, zabaw i konkursów. Około godziny 19 wystąpi ukraińska grupa Tercja Pikardyjska. Jest to sześciu śpiewaków wykonujących repertuar od muzyki sakralnej do ostrego rocka. Śpiewają nie tylko utwory wokalne, ale i przeróbki utworów instrumentalnych.
  Potem widzowie zobaczą pokaz mody, a na koniec wystąpi Dikanda, polski zespół grający folk.

  6 maja
  Ostatni dzień święta miasta rozpocznie o godzinie 14 rowerowy kros w Ciemnym Kącie. Od godziny 14 na placu Piłsudskiego występować będą zespoły artystyczne stalowowolskich szkół ponadgimnazjalnych. O 15 z placu wyruszy Masa Krytyczna, czyli peleton rowerowy, który ulicami miasta przejedzie przed zajezdnię koło huty. Zazwyczaj w Masie chodzi o demonstrację w rodzaju "patrzcie jak wielu nas rowerzystów, niech władze widzą nas i budują ścieżki rowerowe". Tym razem jednak Masa będzie demonstracją poparcia dla Any, dziewczynki z Azerbejdżanu, deportowanej z Polski. Mieszkała ona w Stalowej Woli. Trwają starania, by mogła wrócić do naszego kraju.
  To nie wszystko co dotyczy rowerów - na godzinę 16 zaplanowano pokaz trialu rowerowego przed Miejskim Domem Kultury. Miłośnicy jednośladów będą na dwóch kółkach pokonywać tor przeszkód.
  Około godziny 17 rozpocznie się koncert rockowych kapel: Wiśnia Mocne, Punk Małolaty, Pan Trup i Red Bridge.
  Na koniec wystąpi Kult! Wejście grupy na scenę zaplanowano na godzinę 21.
  TARNOBRZEG
  Obchody 3 maja
  Uroczystości rozpocznie o godzinie 9.30 msza święta w kościele oo. Dominikanów. Po nabożeństwie mieszkańcy przejdą na plac Bartosza Głowackiego, gdzie o godz. 10.30 przemówienie wygłosi prezydent, wystąpi młodzież z Tarnobrzeskiego Domu Kultury, delegacje złożą wiązanki kwiatów przed znajdującym się tu pomnikiem. Mniej formalna część obchodów od godziny 14 przy Szkole Podstawowej nr 10. Podczas pikniku muzycznego wystąpią: zespół Excalibur, Fram i Jan Kondrak. Organizatorem miejskich uroczystości jest prezydent miasta i Stowarzyszenie Osób Represjonowanych "Hrubieszów 81".

  OBCHODY W NOWEJ DĘBIE
  1 MAJA
  Obchody w Samorządowym Ośrodku Kultury rozpoczną się o godzinie 15. Na prezentacje artystyczne zapraszają dzieci z Przedszkola nr 1, po których wystąpi zespół Break Dance oraz grupa wokalna Prymka ze Stalowej Woli. Na godzinę 18 zaplanowano występ Zespołu Ludowego Bielowanie z Rozalina. Koncert zespołu rockowego Bum Bum Bros o godzinie 20 zakończy jutrzejsze obchody.

  3 MAJA
  O godzinie 12 w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski odbędzie się uroczysta msza święta z okazji jubileuszu 50-lecia parafii z udziałem Orkiestry Dętej Samorządowego Ośrodka Kultury oraz Chóru Parafialnego z kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża. Program przygotowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury rozpocznie się o godzinie 18 uroczystą wieczornicą z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odbędzie się także koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Jubilat z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Obchodom majowych świąt towarzyszyć będzie wystawa malarstwa Sławomira Gurdaka o tematyce religijnej.
  MIELEC
  Obchody rozpoczną się o godz. 9.30 mszą świętą w intencji ojczyzny odprawioną w kościele Świętego Mateusza. Następnie ulicami Kościuszki i Mickiewicza uczestnicy uroczystości przejdą od kościoła przed pomnik Wolności. Tam odbędzie się część artystyczna przygotowana przez młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych. Obchody święta 3 maja zakończą się złożeniem kwiatów przez przybyłe delegacje oraz paradą sztandarów.

  Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w pałacyku Oborskich organizowana jest majówka. Rozpoczyna się o godz. 15. Wszyscy chętni będą mogli za darmo zwiedzić pałacyk. Dla gości przygotowano występy zespołów artystycznych i małą gastronomię.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo