Kompaktowa limuzyna od Fiata

  Kompaktowa limuzyna od Fiata

  Robert Felczak

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Fiat Linea trafi do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku.

  Fiat Linea trafi do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku. ©Fiat

  Fiat wprowadzi wkrótce do sprzedaży model Linea. Ma on konkurować m.in. z Toyotą Corollą, Fordem Focusem i Oplem Astrą Classic II.
  Fiat Linea trafi do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku.

  Fiat Linea trafi do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku. ©Fiat

  17 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Podkarpackiego

  Fiat Linea

  Fiat Linea

  Link do głównego zdjęcia

  Fiat Linea
  ©Fiat


  Czterodrzwiowa, należąca do segmentu C Linea ma konkurować z sedanami innych koncernów. Deklaracja Fiata jest odważna, ale biorąc pod uwagę dbałość o detale i jakość wykończenia wprowadzonego niedawno do sprzedaży nowego Bravo zapowiedzi włoskiego producenta nie wydają się przesadzone. Ponadto Linea ma jeszcze jeden poważny aut - mierzy 4,56 m długości i 1,73 m szerokości. Dla porównania wymiary Focusa wynoszą odpowiednio 4,48 i 1,84 m, nowej Corolli 4,54 i 1,76 m, a Astry Classic II 4,25 i 1,71 m.

  TAŃSZY OD KONKURENCJI

  Nie bez znaczenia będzie także cena tego przestronnego, rodzinnego auta, która zapewne będzie niższa od konkurentów. A to jest niemal przesądzone, bowiem Linea będzie produkowana przez turecką filię Fiata.

  Oszczędności powinny wynikać również z tego, że Linea powstała na bazie Grande Punto. Jest jednak oczywiście większa od popularnego hatchbacka, głównie za sprawą większego o 9 cm rozstawu osi (2,6 m).
  Sedan Fiata będzie dostępny w kilku wersjach, każda z nich ma charakteryzować się wyposażeniem z wyższej półki. Włosi zapowiadają ponadto, że ich najnowszy model segmentu C będzie wyposażony w szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i komfort jazdy.

  BOGATA GAMA SILNIKÓW

  Fiat deklaruje, że do napędu Linea - trafi do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku - dostępna będzie wyjątkowo szeroka gama silników. Na razie wiadomo jedynie, że pod maskę włoskiego sedana trafią prawdopodobnie benzynowe o mocy 65, 77 i 95 KM oraz diesle 75, 90, 120 i 130 KM.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo