Trasa 19 coraz groźniejsza

  Trasa 19 coraz groźniejsza

  Sławomir Czwal

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kolizje, wypadki i potrącenia to normalka w Nowosielcu. Kierowcy, noga z gazu! To już czarna seria na "krajówce" w powiecie niżańskim.
  Wczoraj, kilka minut po ósmej, w pobliżu Nowosielca kierowca opla corsy nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył peugota 205.

  Wczoraj, kilka minut po ósmej, w pobliżu Nowosielca kierowca opla corsy nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył peugota 205. ©S. Czwal

  W czwartek w pobliżu Nowosielca czołowo zderzyły się dwa osobowe auta. Wczoraj znów stłuczka. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. W tym roku w Nowosielcu zginęły już cztery osoby.

  Nowosielec i droga krajowa numer 19, przechodząca przez tę miejscowość, staje się najniebezpieczniejszym odcinkiem w powiecie niżańskim, a nawet naszym regionie.

  Kilka tygodni temu w wypadku zginęła trójka młodych ludzi. Teraz w ciągu kilku ostatnich dni doszło do kolejnych tragedii. W czwartek na zakręcie czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z kierowców trafił z poważnymi urazami do niżańskiego szpitala. Na następne nieszczęścia nie trzeba było długo czekać. Wczoraj rano kierowca opla corsy najechał na tył renaulta 205.
  - Sprawcą kolizji był 58-letni kierowca opla corsy - mówi Anna Kowalik-Środek z Komendy Powiatowej Policji w Nisku. - Nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył peugota 205, prowadzonego przez 27-atka. Został ukarany mandatem.

  Według policyjnych statystyk, na drodze krajowej numer 19 w Nisku dochodzi do coraz większej liczby kolizji i wypadków. Policjanci twierdzą, że wszystko przez zbyt szybką prędkość samochodów.

  - Kierowcy nie przestrzegają znaków ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym - dodaje Anna Kowalik- Środek. - Wydaje im się, że na prostym odcinku drogi i przy dobrej nawierzchni nic im się nie stanie. Tak nie jest. Większość zdarzeń spowodowana jest właśnie zbyt szybką jazdą, brakiem rozwagi oraz brawurą.

  W tym roku na drodze krajowej nr 19 doszło już do kilku wypadków oraz kilkudziesięciu kolizji. W samym Nowosielcu zginęły już cztery osoby, a kilkanaście zostało rannych. Policja zamierza w tej miejscowości postawić maszt radarowy.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo