Znamy Belfrów Roku!

  Znamy Belfrów Roku!

  Zdzisław SUROWANIEC, Paulina STROJNA, Sławomir CZWAL, Wojtek DZIEKAN

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kciuki za panią Agatę Zych trzymały uczennice klasy II D niżańskiego liceum.

  Kciuki za panią Agatę Zych trzymały uczennice klasy II D niżańskiego liceum. ©S. Czwal

  Wiemy już, kto został wybrany na Belfra Roku 2006/2007, w plebiscycie ogłoszonym przez "Echo Dnia". Najlepszych nauczycieli zgłaszali Czytelnicy.
  Kciuki za panią Agatę Zych trzymały uczennice klasy II D niżańskiego liceum.

  Kciuki za panią Agatę Zych trzymały uczennice klasy II D niżańskiego liceum. ©S. Czwal

  Statuetki dla najlepszych

  Aneta Majka, nauczycielka plastyki w tarnobrzeskim Gimnazjum nr 1, dostała najwięcej głosów w powiecie tarnobrzeskim: - Bardzo mi miło, że uczniowie mnie poparli. P. Strojna

  Aneta Majka, nauczycielka plastyki w tarnobrzeskim Gimnazjum nr 1, dostała najwięcej głosów w powiecie tarnobrzeskim: - Bardzo mi miło, że uczniowie mnie poparli.
  (fot. P. Strojna)

  Statuetki dla najlepszych


  O terminie i miejscu wręczenia statuetek i dyplomów dla nauczycieli, którzy zwyciężyli w naszym plebiscycie, poinformujemy w najbliższym czasie.  W powiecie stalowowolskim zwyciężyła Aleksandra Krasoń z Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdanie Zbydniowskim.

  Aleksandrę Krasoń spotkaliśmy wczoraj z dziećmi w Zbydniowie, na świeżym powietrzu, w "grzybku" nad stawem. Tu dzieci piekły mięso na ruszcie i zajadały się tym, co znalazło się na stole. Poznawały także zabytkową zagrodę gospodarza. - Bardzo lubię pracę z dziećmi - wyznała Aleksandra Krasoń. - Zawsze jest mi żal rozstawać się z nimi, kiedy już przestaję ich uczyć - powiedziała.

  - Kiedy dostaję nową klasę, zawsze się boję, czy podołam obowiązkom, a kiedy odchodzą jest mi żal, że się rozstajemy - zwierzyła się nam. - Każdy rocznik jest wyjątkowy i ze wszystkimi dziećmi łączą mnie szczególne wspomnienia - zapewnia pani Aleksandra. - Dzieci na wsi są bardzo zdolne, tak samo jak te w mieście. Tylko w mieście rodzice mają więcej czasu na wychowywanie ich. Z tego powodu dzieci na wsi wymagają większej pracy, ale efekty są tak samo dobre - uważa pani Aleksandra.

  Belfer Roku

  Wiesław Dziewit, polonista, nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Mielcu, został Belfrem Roku w powiecie mieleckim
  A. Dziekan

  Wiesław Dziewit, polonista, nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Mielcu, został Belfrem Roku w powiecie mieleckim

  (fot. A. Dziekan)

  Belfer Roku


  Najpopularniejszym nauczycielem regionu Anno Domini 2007 została Aleksandra Krasoń z Majdanu Zbydniowskiego w powiecie stalowowolskim.
  Drugie miejsce zajęła Aneta Majka, nauczycielka plastyki w Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu
  Trzecie miejsce zajęła Agata Zych, nauczycielka wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym w Nisku  STARAM SIĘ ROZUMIEĆ DZIECI

  W powiecie tarnobrzeskim zwyciężyła Aneta Majka, nauczycielka plastyki w Gimnazjum nr 1. Ta wiadomość i wynik ją bardzo zaskoczył. - Jest mi bardzo miło, że młodzież mnie doceniła. W ogóle nie spodziewałam się takiego finału - mówi Aneta Majka. Od ośmiu lat pracuje z młodzieżą, z którą udaje jej się stworzyć silną więź. - Staram się rozmawiać z dziećmi na zasadzie dialogu, rozumieć ich oraz wychwytywać same pozytywne aspekty ich osobowości - tłumaczy Aneta Majka. Jej uczniowie od tygodnia zasypywali naszą redakcję mnóstwem kuponów na panią Anetę. - Jest bardzo miła, wyrozumiała i ciekawie prowadzi lekcje - pisali.

  SIATKARSKI BELFER

  O tym, że pani Agata Zych powinna zwyciężyć w plebiscycie na najpopularniejszego nauczyciela w powiecie niżańskim przekonane są uczennice drugiej klasy miejscowego liceum. - Pani Agata jest młoda i potrafimy się z nią doskonale porozumieć - mówią dziewczyny z II D. - Jeśli mamy argumenty za swoimi racjami, to jesteśmy ją w stanie przekonać. Do tego jest bardzo dobrym nauczycielem i jest bardzo sympatyczna, a uśmiech nie znika jej z twarzy.

  Agata Zych prowadziła w naszym plebiscycie na Belfra Roku już kilka tygodni. Praktycznie od samego początku była zdecydowaną liderką. Ona sama o konkursie dowiedziała się od koleżanki, która przywitała ją: "Jak się ma belfer roku". - To miło, jak na początku zawodowej kariery zdobywa się takie wyróżnienie - mówi Agata Zych. - Do końca nie mogę w to uwierzyć.

  Aleksandra Krasoń - zwyciężczyni plebiscytu w powiecie stalowowolskim. Z. Surowaniec

  Aleksandra Krasoń - zwyciężczyni plebiscytu w powiecie stalowowolskim.
  (fot. Z. Surowaniec)

  OPIEKUN KÓŁKA DZIENNIKARSKIEGO

  Uczniowie z Mielca w plebiscycie na Belfra Roku 2006/2007 najwięcej głosów oddali na polonistę Wiesława Dziewita, nauczyciela Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Mielcu.

  Taki wynik konkursu chyba nie dziwi naszych czytelników. Wiesław Dziewit jest wychowawcą Patryka. Nieuleczalnie chory gimnazjalista zwyciężył w polskim etapie konkursu na scenariusz reportażu organizowanego przez firmę Panasonic. Wiesław Dziwit jest opiekunem kółka dziennikarskiego. To jego podopieczni zrealizowali film według scenariusza Patryka.
  Agata Zych, nauczycielka wychowania fizycznego Liceum Ogólnokształcącego w Nisku została Belfrem Roku powiatu niżańskiego. S. Czwal

  Agata Zych, nauczycielka wychowania fizycznego Liceum Ogólnokształcącego w Nisku została Belfrem Roku powiatu niżańskiego.
  (fot. S. Czwal)

  Złote piątki w powiatach

  "Złote piątki" najpopularniejszych nauczycieli w poszczególnych powiatach to:
  W powiecie stalowowolskim: Aleksandra Krasoń z Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdanie Zbydniowskim, 2. Artur Lebioda z Gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli, 3. Małgorzata Hołysz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Stalowej Woli, 4. Henryka Adamowska ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pysznicy, 5. Barbara Długosz z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli.

  W powiecie niżańskim: 1. Agata Zych z Liceum Ogólnokształcącego w Nisku, 2. Małgorzata Tutka ze Szkoły Podstawowej w Hucie Krzeszowskiej, 3. Ryszard Mścisz z Liceum Ogólnokształcącego w Jeżowem, 4. Paweł Niećko z Liceum Ogólnokształcącego w Nisku, 5. Maria Nycz z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

  W powiecie tarnobrzeskim: 1. Aneta Majka z Gimnazjum, nauczycielka plastyki w Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu, 2. Joanna Łukaszewicz, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie w Gimnazjum nr 1, 3. Barbara Mortka, nauczycielka wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2, 4. Katarzyna Małecka, nauczycielka matematyki w Gimnazjum nr 2, 5. Małgorzata Badura, nauczycielka matematyki w Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika.

  W powiecie mieleckim: 1. Wiesław Dziewit, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu. 2. Małgorzata Ciejka, nauczycielka historii w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu, 3. Barbara Rokosz, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 4 w Mielcu, 4. Mariola Krępa, nauczycielka fizyki w Zespole Szkół im. Groszkowskiego w Mielcu, 5. Józefa Niedbała, nauczycielka biologii w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo