Reportaż o Patryku w telewizji

  Reportaż o Patryku w telewizji

  Agata Dziekan

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Patryk ze swoim wychowawcą Wiesławem Dziewitem.

  Patryk ze swoim wychowawcą Wiesławem Dziewitem. ©A. Dziekan

  Filmem mieleckich gimnazjalistów o ich niepełnosprawnym koledze Patryku Taborze, zainteresowali się dziennikarze Telewizji Polskiej.
  Patryk ze swoim wychowawcą Wiesławem Dziewitem.

  Patryk ze swoim wychowawcą Wiesławem Dziewitem. ©A. Dziekan

  Jego fragmenty będzie można obejrzeć dziś o godzinie 21 w "Magazynie ekspresu reporterów".

  Wychowawca klasy II A z Gimnazjum nr 3 w Mielcu Wiesław Dziewit prowadzi dla swoich uczniów kółko dziennikarskie. I w ramach zajęć gimnazjaliści postanowili zainteresować się konkursem, który jeszcze jesienią zeszłego roku ogłosiła firma Panasonic. Należało napisać scenariusz reportażu, który dotyczyłby odpowiedzialności społecznej.
  Uczniowie powierzyli to zadanie swojemu koledze z klasy choremu na nieuleczalną chorobę dystronię torsyjną Patrykowi Taborowi. Miał napisać o swoich zmaganiach z chorobą, życiu na wózku i marzeniach. Konspekt reportażu zwrócił uwagę jurorów konkursu, którzy zakwalifikowali go do realizacji.
  Oznaczało to, że mieleccy gimnazjaliści otrzymali od organizatorów konkursu sprzęt do rejestracji i mieli przystąpić do nagrywania. Dziesięciominutowy film pod tytułem "Wiara czyni cuda" był gotowy w styczniu tego roku. I okazał się rewelacyjny. Mieleccy gimnazjaliści zajęli pierwsze miejsce w krajowym finale, a w europejskim, w którym rywalizowały filmy między innymi z Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii, ich reportaż zdobył trzecią pozycję.

  Film nie był jeszcze do tej pory pokazywany szerszej publiczności. Dziś będzie można jego fragmenty zobaczyć w ogólnopolskiej telewizji. Dziennikarze "Magazynu ekspresu reporterów" spędzili ostatnio w Mielcu dwa dni. Rozmawiali z Patrykiem i jego mamą, zjawili się na godzinie wychowawczej klasy II A i na kółku dziennikarskim.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo