Finałowa szesnastka

  Finałowa szesnastka

  Arkadiusz Kielar

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Wybranie kilkunastu najpiękniejszych dziewcząt regionu nie było łatwe.
  Angelika Duda ze Stalowej Woli w pokazie w stroju kąpielowym.

  Angelika Duda ze Stalowej Woli w pokazie w stroju kąpielowym. ©S. Czwal

  24 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Podkarpackiego

  Miss Polonia Podkarpacia 2007

  Miss Polonia 2007 - kandydatki

  Link do głównego zdjęcia

  Miss Polonia Podkarpacia 2007
  ©S. Czwal


  Szesnaście urodziwych dziewcząt, wybranych podczas eliminacji w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, wystąpi 24 czerwca w finale wyborów Miss Polonia Podkarpacia, organizowanych przez "Echo Dnia".

  Takiego "nagromadzenia" piękności Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli dawno nie widział! W eliminacjach do Miss Polonia Podkarpacia 2007 dziewczęta olśniły jury nie tylko wspaniałą urodą, ale i przeróżnymi umiejętnościami - tańca, sztuk walki, a nawet... prowadzenia autobusu!

  Jury, złożone z przedstawicieli organizatorów i sponsorów, miało ciężki orzech do zgryzienia. - Jak tu wybrać tylko szesnaście finalistek, gdy wśród kandydatek jedna ładniejsza od drugiej, na dodatek zgrabne, smukłe, pełne wdzięku? - zastanawiali się członkowie komisji.


  Finalistki wyborów Miss Polonia Podkarpacia, wyłonione podczas sobotnich eliminacji.
  (fot. S. Czwal)

  ROZDZIELIŁA "ZWAŚNIONYCH"

  Dziewczęta w eliminacjach prezentowały się przed jury podczas trzech "wejść". Podczas pierwszego opowiadały o sobie i swoich zainteresowaniach, w drugim był czas na prezentację w strojach kąpielowych, a na koniec w kreacjach wieczorowych. Za kulisami kciuki za kandydatki ściskali przyjaciele, znajomi i rodzice. Jedną z "Missek", Bernadettę Czachor z Tarnobrzega, wspierała nawet jej... trzymiesięczna chrześnica Klaudia, pod opieką swojej mamy Sylwii.

  - Trenuję jedną ze sztuk walki, capoeirę - pochwaliła się jury Alma Wysocka z Jasła, po czym została od razu poproszona o małą prezentacją kilku "ciosów". A że dziewczyna uczy się też w szkole ochroniarskiej, zaprezentowała umiejętności na dwóch "ochotnikach".

  Furorę zrobiła też Iwona Blecharczyk z Kosztowej, małej miejscowości niedaleko Dynowa. Nie dość że przyznała się, że uwielbia prowadzić auto i miała już okazję zasiąść za kółkiem... autokaru wycieczkowego, to dla "równowagi" zagrała jury na pianinie. Z kolei Larysa Zielińska z Mielca zaprezentowała dynamiczny taniec "z obrotami", a Karolina Łukasiewicz z Rzeszowa pokazała, jak się tańczy cza-czę. Do Agnieszki Walas z Tarnobrzega, jak się okazało, warto udać się po poradę, bo świetnie zna się na psychologii, Diana Kaźmierska z Mielca namiętnie rozwiązuje... zadania z matematyki, a Agnieszka Duda ze Stalowej Woli przeżywała podwójny stres, bo zaraz po eliminacjach musiała biec na egzamin na studiach.

  KOPNIAK NA SZCZĘŚCIE

  - Bardzo się denerwuję - nie ukrywała Bożena Mazur, mama jednej z kandydatek. - Na dodatek córka zgłosiła się na eliminacje w ostatniej chwili...

  Na szczęście po wszystkich trzech prezentacjach emocje wreszcie nieco opadły, dziewczęta spokojnie czekały na wyniki. - Już się nie denerwuję - uśmiechała się Agnieszka Walas z Tarnobrzega. - Po prostu, co będzie, to będzie...

  Wreszcie odczytano nazwiska szesnastu wybranek, które nie posiadały się z radości.

  NIEBAWEM FINAŁ

  Dziewczęta czekają teraz przygotowania do finału, między innymi kilkudniowe zgrupowanie. W pełnej krasie zobaczymy je już 24 czerwca. Oprócz Miss Polonia Podkarpacia, I i II Wicemiss, wybrana zostanie wtedy także Jagodowa Miss Stalowej Woli oraz Miss "Echa Dnia". Nasi czytelnicy będą mogli wybrać swoją faworytkę za pomocą sms-ów, w "Echu Dnia" będziemy na bieżąco prezentować nasze finalistki aż do 24 czerwca.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo