Śmiertelna chwila nieuwagi

  Śmiertelna chwila nieuwagi

  Agata Dziekan

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Z renaulta kangoo została tylko kupa złomu.

  Z renaulta kangoo została tylko kupa złomu. ©A. Dziekan

  Tragiczny wypadek w podmieleckim Piątkowcu. Czołowo zderzyły się dwa auta. Jeden z kierowców zginął na miejscu.
  Z renaulta kangoo została tylko kupa złomu.

  Z renaulta kangoo została tylko kupa złomu. ©A. Dziekan

  Ciężarowy jelcz zderzył się czołowo z renaultem kangoo wczoraj tuż po godzinie 13 na trasie Mielec - Tarnów. Kierowca renaulta zginął na miejscu.
  49-letni kierowca ciężarowego jelcza jechał przez Piątkowiec w stronę Mielca. - Najprawdopodobniej zagapił się. Nie spostrzegł, że jadące przed nim samochody zaczynają hamować. Chciał uniknąć zderzenia i odruchowo odbił na lewy pas ruchu - relacjonuje rzecznik prasowy Komendy Policji w Mielcu Wiesław Kluk.
  W tym momencie z naprzeciwka nadjechało renault kangoo. Auta zderzyły się czołowo.
  Niewiele brakowało, aby w zakleszczone dwa samochody uderzył jeszcze trzeci. Za renaultem jechał "maluch". Ale kierowca fiata, widząc, co się dzieje, zdążył skręcić do rowu. W "maluchu", oprócz prowadzącego go mężczyzny, jechały jeszcze dwie kobiety. Całej trójce nic się nie stało. Bez szwanku wyszedł z wypadku także kierowca jelcza. Policjanci podali mu alkomat. Był trzeźwy.

  Ze zmiażdżonego renaulta, który w całości utkwił pod kołami ciężarówki, ciało 47-letniego mężczyzny, mieszkańca Tarnowa, udało się wyciągnąć dopiero około godziny 15.30. - Słyszeliśmy tylko huk. Kiedy przybiegliśmy, sytuacja wyglądała już tak, jak teraz - zgniecione auto pod ciężarówką - opisują ludzie, którzy mieszkają w pobliżu drogi.

  Komentują: - Blacha na tym renaulcie cienka. Wystarczyło, żeby ciężarówka jechała 50 kilometrów na godzinę, a osobówka 80 kilometrów. I tragedia gotowa.
  Na trasie przez Piątkowiec ruch był przez kilka godzin utrudniony. Kiedy strażacy rozpoczęli operację wyciągania ciała z wraku auta, przejazd został całkowicie zamknięty. Po obu stornach zrobił się kilkusetmetrowy korek. Droga została całkowicie odblokowana około godziny 16.30.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo