Sprofanowali kościół

  Sprofanowali kościół

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Sprawcy między innymi podpalili obrusy na ołtarzu.

  Sprawcy między innymi podpalili obrusy na ołtarzu. ©policja

  Nieznani sprawcy zniszczyli figurę Matki Boskiej, podpalili obrus na ołtarzu i spalili księgę liturgiczną w podleżajskim kościele.
  Sprawcy między innymi podpalili obrusy na ołtarzu.

  Sprawcy między innymi podpalili obrusy na ołtarzu. ©policja

  Profanacja w kościele!Policja poszukuje przestępców, którzy w nocy z czwartku na piątek zniszczyli kościół w Rudzie Łańcuckiej koło Leżajska. Sprawcy działali z zamiarem znieważenia miejsca kultu. Świadczą o tym zniszczenia oraz sposób działania.

  Ogień w kościele zauważył mieszkaniec Sarzyny, który po godzinie 23 wracał z pracy do domu. Zawiadomił straż pożarną i księży opiekujących się świątynią. Strażacy opanowali pożar, dzięki sprawnej akcji budynek ocalał. Był realnie zagrożony, gdyż jego wnętrze, konstrukcje stropu i dachu są drewniane.
  Po ugaszeniu pożaru do pracy przystąpili policyjni specjaliści. Ustalili, że przestępcy dostali się do świątyni przez boczne drzwi. Wyłamali je. Przenieśli tabernakulum z ołtarza pod boczną ścianę. Podpalili obrusy na ołtarzu, spłonęła też księga liturgiczna. Do jednego z konfesjonałów wrzucili chorągwie i podpalili je, podpalili też drugi konfesjonał.
  Przestępcy zabrali z kościoła mikrofony. Rozbili też figurę Matki Boskiej, ustawionej obok kościoła. Policja poszukuje sprawców podpalenia i znieważenia świątyni. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, mogące pomóc policji, proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką, telefon 997.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo