Internet będzie taniał

  Internet będzie taniał

  Robert Felczak

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dostęp do Internetu jest coraz tańszy.

  Dostęp do Internetu jest coraz tańszy. ©archiwum

  Rośnie konkurencja na rynku stałego, nielimitowanego, szerokopasmowego dostępu do Internetu
  Dostęp do Internetu jest coraz tańszy.

  Dostęp do Internetu jest coraz tańszy. ©archiwum

  .TELE2 Polska rzuca kolejne wyzwanie Telekomunikacji Polskiej SA - wprowadza ofertę szybkiego dostępu do Internetu, która ma być konkurencją dla neostrady tp. Ale nie tylko, bo taki rodzaj dostępu do Internetu oferują też sieci kablowe. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się aktualnym ofertom największych graczy na tym rynku.

  Dostęp szerokopasmowy to najchętniej wybierany sposób podłączenia się do Internetu.
  Powód? Komfort użytkowania takiego łącza. Przykład? Pobranie z Internetu pliku o wielkości 100 MB przy wykorzystaniu popularnego kilka lat temu modemu telefonicznego trwało około czterech godzin. Obecnie, przy wykorzystaniu łącza zapewniającego transfer 512 kb/s taką samą ilość danych pobierzemy w około 26 minut, łącza 1 Mb/s (1024 kb/s) w 13 minut, a łącza 2 Mb/s (2048 kb/s) w 6 minut.
  - Poza tym opłata za korzystanie z łącza szerokopasmowego jest stała, niezależna od czasu spędzonego w wirtualnym świecie - dodaje Wojciech Schmidt, kierownik działu marketingu i reklamy Telewizji Kablowej "Diana".

  TELE2 INTERNET
  Usługa o nazwie TELE2 Internet jest pod względem technicznym odpowiednikiem neostrady tp. Jest nawet realizowana za pośrednictwem infrastruktury Telekomunikacji Polskiej SA. Wariantów podłączenia się do Internetu poprzez nowego gracza na tym rynku jest kilka. Do wyboru są trzy prędkości łącz, cztery rodzaje umów (na 12, 24 lub 36 miesięcy bądź też na czas nieokreślony), które różnią się od siebie oczywiście również cenami.
  - Klientom zawierającym umowy terminowe TELE2 udostępnia wysokiej jakości modem pozwalający na stałe połączenie z Internetem dwóch komputerów. Modem ten jest dodatkowo wyposażony w zaporę ogniową (firewall). W ramach oferty klient otrzymuje również pięć darmowych kont pocztowych o pojemności 100 MB każde oraz miejsce na serwerze na stronę domową o wielkości do 10 MB - informuje Karol Wieczorek, rzecznik prasowy TELE2 Polska.

  KABLOWA KONKURENCJA
  Największymi konkurentami TP SA i nowej oferty TELE2 Polska na rynku usług szerokopasmowego dostępu do Internetu są sieci kablowe. W naszym regionie przez kablówkę można surfować za pośrednictwem kilku ogólnopolskich i kilkunastu regionalnych operatorów.

  W Vectrze (Kielce, Radom, Skarżysko-Kamienna) i Dianie (Stalowa Wola, Nisko) łącza najwolniejsze mają obecnie przepustowość 256 kb/s, ponadto można wybrać łącze 512 kb/s, 1 Mb/s lub 2 Mb/s. Z kolei w UPC Polska (tylko Kielce) dostępne są łącza o szybkości 512 kb/s, 2 Mb/s, 5 Mb/s i 12 Mb/s.

  Komentarze (6)

  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo