Wybór pozostał niewielki

  Wybór pozostał niewielki

  Agata Dziekan Gerard Stańczyk

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Tarnobrzegu rekrutacja już dawno się zakończyła. Chętnych były dwie osoby na jedno miejsce. Nic dziwnego, szkoła

  W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Tarnobrzegu rekrutacja już dawno się zakończyła. Chętnych były dwie osoby na jedno miejsce. Nic dziwnego, szkoła ma wysoki poziom, w tym roku matury zdał komplet uczniów. ©K. Tajs

  Koniec składania podań do szkół ponadgimnazjalnych. Podajemy szkoły w które mają jeszcze miejsca.
  W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Tarnobrzegu rekrutacja już dawno się zakończyła. Chętnych były dwie osoby na jedno miejsce. Nic dziwnego, szkoła

  W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Tarnobrzegu rekrutacja już dawno się zakończyła. Chętnych były dwie osoby na jedno miejsce. Nic dziwnego, szkoła ma wysoki poziom, w tym roku matury zdał komplet uczniów. ©K. Tajs


  W Nisku tylko w zawodówce, w innych miastach na szczęście są też wolne miejsca w liceach i technikach. Szkoły ponadgimnazjalne kończą dzisiaj dodatkowy nabór.

  POWIAT MIELECKI

  Pojedyncze miejsca w szkołach zawodowych, trochę więcej w technikach i liceach. Absolwenci gimnazjów mogą jeszcze wybierać wśród ofert szkół ponadgimnazjalnych w powiecie mieleckim. W Zespole Szkół imienia Janusza Groszkowskiego w Mielcu chyba największą popularnością cieszył się całkiem nowy kierunek, który szkoła uruchamia od 1 września - technik hotelarstwa.

  Wicedyrektor Marek Sypek mówi, że do sekretariatu wpłynęła tak duża liczba podań, iż należało zweryfikować pierwotne plany. Zamiast jednej klasy pierwszej, dyrekcja zdecydowała się utworzyć dwie.

  Ale na innych kierunkach szkoła dysponuje jeszcze pojedynczymi miejscami. W liceum Zespołu Szkół na chętnych czeka sześć miejsc, w technikum ochrony środowiska - cztery miejsca, a w klasie kształcącej techników elektryków - pięć miejsc.

  Dla osób, które chcą się kształcić w szkole średniej znajdzie się też coś w mieleckim Zespole Szkół Technicznych. Wicedyrektor Aleksander Buczek podaje, że Liceum Ogólnokształcące może jeszcze przyjąć ośmiu uczniów do klasy o profilu biologiczno-chemicznym, a Liceum Profilowane pięć uczniów do klasy "zarządzanie informacją". Jest też sześć miejsc w technikum gastronomicznym.

  Wolne miejsca ma też Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu. W liceum profilowanym w klasie o kierunku kształtowanie środowiska brakuje jeszcze do pełnego stanu osiem osób, a w technikum urządzeń sanitarnych - pięć osób. Ani jednego wolnego miejsca nie ma natomiast w I i II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu.

  Szkoły w regionie mieleckim mają stosunkowo niewiele ofert dla osób, które chciałyby chodzić do "zawodówki". Tylko kilka miejsc jest na przykład w Zespole Szkół imienia Janusza Groszkowskiego - kierunek monter mechatronik, oraz kilka w klasie kształcącej stolarzy w Zespole Szkół Budowlanych.

  POWIAT NIŻAŃSKI

  Kilka miejsc w zawodzie montera elektronika w "zawodówce" w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej to… wszystko co mają do wyboru gimnazjaliści w Nisku. Liceum Ogólnokształcącym w Rudniku ma jeszcze wolne miejsca w klasie z rozszerzeniem matematyczno - przyrodniczym.

  POWIAT STALOWOWOLSKI

  Liceum Samorządowe w Stalowej Woli nabór zakończyło już w pierwszym terminie. Na 180 miejsc chętnych było aż 650 ! Podobna była sytuacja w Liceum Ogólnokształcącym imienia Komisji Edukacji Narodowej. Obie szkoły mają najwyższy poziom, w tym roku matury zdali w nich wszyscy bez wyjątku.

  Dziesięć wolnych miejsc czeka w, odpłatnym, Liceum Społecznym. - Mamy jedną klasę, ale z dwoma rozszerzeniami, humanistycznym i przyrodniczym - mówi dyrektor Lucjan Małek.

  Gdzie mogą szukać szansy absolwenci gimnazjów ? Wolne są miejsca w Zespole Szkół numer 2 w Liceum w klasie z rozszerzeniem biologiczno - chemicznym i Technikum Budowlanym i w klasie murarskiej w zawodówce.

  Zespół Szkól numer 3 ma wakaty w liceum profilowanym i technikach handlowym i ekonomicznym. A w jego zawodówce gdyby była potrzeba, choć się na to nie zanosi, to powstałaby cała klasa dla sprzedawców !

  Technik architektury krajobrazu - w tej specjalności są wolne miejsca w Zespole Szkół numer 5. A w Zespole Szkół numer 4 zawodówka przyjmie chętnych w zawodzie "elektromechanika pojazdów samochodowych".

  POWIAT TARNOBRZESKI

  Zespół Szkół Ogólnokształcących imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu rekrutację ma za sobą. To jedna z najlepszych szkół w regionie. Hossa w branży budowlanej zapewniła Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Tarnobrzegu, dawnej "budowlance" pełną obsadę miejsc w pierwszych klasach.

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 też ma komplet. Spóźnialskim pozostaje Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1. W technikum ma po kilka miejsc w kierunkach: technika ekonomisty, handlowca, kucharza - gastronoma i informatyka.

  Podobnie w zawodówce, jest po kilka miejsc dla przyszłych sprzedawców, fryzjerów, kucharzy, ciastkarzy, piekarzy, zegarmistrzów i stolarzy. Zespół Szkół w Grębowie skompletował już obie swoje klasy.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo