Ruszyła pomoc dla bliźniaków

  Ruszyła pomoc dla bliźniaków

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Pani Elżbieta z bliźniaczkami Wiktorią i Kingą oraz starszymi synami.

  Pani Elżbieta z bliźniaczkami Wiktorią i Kingą oraz starszymi synami. ©K. Tajs

  Pani Elżbieta, która w kwietniu pochowała męża, pod koniec czerwca urodziła trzecią parę bliźniaków. Ludzie dobrej woli pomagają rodzinie.
  Pani Elżbieta z bliźniaczkami Wiktorią i Kingą oraz starszymi synami.

  Pani Elżbieta z bliźniaczkami Wiktorią i Kingą oraz starszymi synami. ©K. Tajs

  Wyprawka od gminy, pieniądze od mieszkańców Rzeszowa i pomoc sąsiadów w codziennych obowiązkach, tak ludzie dobrego serca pomagają dziewięcioosobowej rodzinie Blicharczyków z Jamnicy koło Stalowej Woli.

  O rodzinie Blicharczyków pisaliśmy w piątkowym "Echu Dnia". Po artykule mieszkańcy gminy i regionu pospieszyli z pomocą, za którą dziękuje pani Elżbieta oraz jej dzieci: bliźniaki 19-letnia Edyta i Marcin, 12-letni Piotr i Paweł, kilkunastodniowe Wiktoria i Kinga oraz 20-letnia Grażynka i 15-letni Konrad.

  W pierwszych dniach po porodzie życzliwość i pomoc okazali rodzinie pani Elżbiety jej najbliżsi.
  Ze wsparciem nie ociągali się także sąsiedzi i mieszkańcy Jamnicy. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy. Z pomocą pospieszyła także Zuzanna Paduch, wójt gminy Grębów, która odwiedziła rodzinę zaraz po powrocie mamy i dziewczynek ze szpitala. Urząd gminy zafundował nowy wózek i wyprawkę, na którą złożyły się kaftaniki, kocyki, śpiochy i pieluszki. - Zapytaliśmy panią Elę, co by jej się najbardziej przydało, powiedziała, że nie mają wózka - mówi Zuzanna Paduch. - Stąd nasz prezent.

  Możesz jeszcze pomóc

  Możesz jeszcze pomóc


  Osoby, które mogłyby w jakikolwiek sposób pomóc pani Elżbiecie i jej dzieciom mogą kontaktować się z pracownikami Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Grębowie: telefon 0/15 811-27-17 lub Redakcją "Echa Dnia" w Tarnobrzegu przy ulicy Moniuszki 6b, telefon 0/15 823-26-02.  Osoby, które poznały historię rodziny przynoszą przedmioty, które mogą przydać się maluchom. O niezwykłej rodzinie spod Stalowej Woli dowiedzieli się także pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej "Nowe Miasto" w Rzeszowie, którzy zebrali pieniądze i wysłali na konto pani Elżbiety. - Dziękujemy wszystkim za pomoc - mówi mama ośmiorga dzieci. - Mąż zostawił nas w bardzo trudnej sytuacji. Ale kiedy patrzę na Wiktorię i Kingę i czuję tyle życzliwości od wielu osób, których nawet nie znałam, to wierzę, że sobie poradzimy.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo