Nie zabiorą szynobusów

  Nie zabiorą szynobusów

  Piotr Szpak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Szynobusy nadal będą wozić pasażerów z Tarnobrzega do Mielca.

  Szynobusy nadal będą wozić pasażerów z Tarnobrzega do Mielca. ©P. Szpak

  Nie potwierdziły się plotki o likwidacji kolejowych połączeń Tarnobrzega z Mielcem. Nadal będzie można jeździć szynobusem.
  Szynobusy nadal będą wozić pasażerów z Tarnobrzega do Mielca.

  Szynobusy nadal będą wozić pasażerów z Tarnobrzega do Mielca. ©P. Szpak

  Zdaniem kolejarzy miało to nastąpić wraz z ustaleniem nowego rozkładu jazdy.
  Linia z Tarnobrzega do Dębicy przez Baranów Sandomierski i Mielec nie posiada elektryfikacji, dlatego obsługiwana jest przez lokomotywy spalinowe, a jako pociągi osobowe kursują po niej autobusy szynowe, zwane popularnie szynobusami.

  Od naszych czytelników otrzymaliśmy kilka już telefonów z pytaniem czy to prawda, że od 1 września, a więc od rozpoczęcia nowego roku szkolnego, pociągi osobowe przestaną kursować na trasie z Tarnobrzega do Mielca i Dębicy.
  Z naszych informacji wynika, iż nic takiego nie nastąpi. Co więcej, od września będzie po wspomnianej linii kursował drugi szynobus. A co będzie później, czyli od grudniowego wejścia w życie nowego rozkładu jazdy?
  - Na razie mamy tylko jego projekt. Utrzymanie pociągów na szlaku z Tarnobrzega do Dębicy zostało przez nas zaplanowane i ujęte w propozycji do nowego rozkładu. Takie pociągi będę, ale to, ile ich będzie kursować, zależy od tego, w jakiej wysokości partycypować w kosztach komunikacji będzie samorząd województwa podkarpackiego - poinformował nas rzecznik Podkarpackiego Zakładu Przewozów Regionalnych Polskich Kolei Państwowych w Rzeszowie Janusz Wnęk.

  Póki co jedno jest pewne, Tarnobrzeg z Mielce będą w nowym rozkładzie miały kolejowe połączenie, które zapewni pociąg pospieszny "Hetman". Jak będzie z pociągami osobowymi czas pokaże. Najprawdopodobniej jednak nadal one będą łączyć dwa duże miasta naszego regionu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo