Szynobusem z Tarnobrzega do Mielca

  Szynobusem z Tarnobrzega do Mielca

  Piotr Szpak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Szynobusy nadal będą wozić pasażerów z Tarnobrzega do Mielca.

  Szynobusy nadal będą wozić pasażerów z Tarnobrzega do Mielca. ©P. Szpak

  Nie potwierdziły się krążące plotki o likwidacji kolejowych połączeń Tarnobrzega z Mielcem.
  Szynobusy nadal będą wozić pasażerów z Tarnobrzega do Mielca.

  Szynobusy nadal będą wozić pasażerów z Tarnobrzega do Mielca. ©P. Szpak

  Zdaniem samych kolejarzy miałoby nastąpić to wraz z wejściem nowego rozkładu jazdy.

  Linia z Tarnobrzega do Dębicy przez Baranów Sandomierski i Mielec nie posiada elektryfikacji, dlatego obsługiwana jest przez lokomotywy spalinowe, a jako pociągi osobowe kursują po niej autobusy szynowe, zwane popularnie szynobusami.

  Od naszych czytelników otrzymaliśmy kilka już telefonów z pytaniem czy to prawda, że od 1 września, a więc od rozpoczęcia nowego roku szkolnego, pociągi osobowe przestaną kursować na trasie z Tarnobrzega do Mielca i Dębicy.
  Jak dowiedzieli się nasi reporterzy, nic takiego nie nastąpi. Co więcej, od września będzie po wspomnianej linii kursował drugi szynobus. A co będzie później, czyli od grudniowego wejścia w życie kolejnego rozkładu jazdy?

  - Na razie mamy tylko jego projekt. Utrzymanie pociągów na szlaku z Tarnobrzega do Dębicy zostało przez nas zaplanowane i ujęte w propozycji do nowego rozkładu. Takie pociągi będę, ale to ile, zależeć będzie od tego, w jakiej wysokości w kosztach prowadzenia komunikacji partycypować będzie samorząd województwa podkarpackiego - poinformował nas rzecznik Podkarpackiego Zakładu Przewozów Regionalnych PKP w Rzeszowie Janusz Wnęk.

  Na dziś jedno jest pewne, w przyszłym roku Tarnobrzeg z Mielcem będą w nowym rozkładzie miały kolejowe połączenie, które zapewni pociąg pospieszny "Hetman".

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo