Dziki Zachód w Mielcu

  Dziki Zachód w Mielcu

  Agata Dziekan

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Takie między innymi pokazy kaskaderskie będzie można oglądać w Mielcu w najbliższy weekend.

  Takie między innymi pokazy kaskaderskie będzie można oglądać w Mielcu w najbliższy weekend. ©archiwum

  Indianie nauczą mielczan tańca kukurydzy i pokażą, jak strzelać z łuku podczas "Western piknik" w sobotę i niedzielę.
  Takie między innymi pokazy kaskaderskie będzie można oglądać w Mielcu w najbliższy weekend.

  Takie między innymi pokazy kaskaderskie będzie można oglądać w Mielcu w najbliższy weekend. ©archiwum

  Indiańska wioska i miasteczko w stylu Dzikiego Zachodu z saloonem i biurem szeryfa staną w weekend na mieleckich błoniach. "Western piknik" rozpocznie się w sobotę konkursami dla dzieci i zawodami na byku rodeo.

  Później będą pokazy kaskaderskie na koniach, turniej łucznictwa, nauka tańców indiańskich. Zabawy z bohaterami Dzikiego Zachodu czeka na mielczan w najbliższą sobotę i niedzielę. Impreza ulokuje się na błoniach za hotelem Polskim. Rozłożą tam swoje tipi Indianie. Obok powstanie kowbojskie miasteczko.

  SOBOTA

  Pierwsze sobotnie atrakcje zaczną się o godzinie 16. Najpierw sporo emocji czeka najmłodszych mielczan. W bloku konkursów specjalnie dla nich będzie można sprawdzić się między innymi w zawodach na byku rodeo. Półtorej godziny później publiczność obejrzy pokazy kaskaderskie na koniach, a chwilę później turniej łuczniczy. Przed godziną 19 będzie można wziąć udział w nauce tańców indiańskich.

  Mielczanie poznają taniec szałwi, taniec kukurydzy i taniec brzęczącej sukni. Będzie można też przyjrzeć się tanecznym krokom, które są charakterystyczne dla stylu country. Taniec liniowy i taniec country two steps przedstawi zespół Catawba Country Show.

  O godzinie 21 na scenie pojawi się zespół muzyki country - Kasia Bochenek i Black Horse.

  NIEDZIELA

  W drugi dzień Indianie i kowboje będą czekać na gości na mieleckich błoniach już od południa. Najpierw zaproponują lekcje indiańskiego tańca dzieciom. Później będą pokazy rzemiosła. Będzie można prześledzić powstawanie glinianych garnków oraz zobaczyć kowala przy pracy.

  Następnie publiczność powinna przygotować się na kibicowanie, bo przed godziną 18 rozpocznie się blok konkursów dla dorosłych. Oryginalne konkurencje, w których będzie można wziąć udział i wygrać nagrody to: rzut bizonimi jądrami, slalom traperski, płukanie złota, dojenie kozy i rzut lassem. Niedzielną imprezę około godziny 21 zakończy występ zespołu Woytek Band.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo