Tankuj taniej!

  Sławomir Czwal

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wybierając tańsze stacje zapłacimy nawet 25 groszy mniej na litrze benzyny.

  Wybierając tańsze stacje zapłacimy nawet 25 groszy mniej na litrze benzyny. ©S. Czwal

  Rozpoczynamy walkę o niższe ceny na stacjach benzynowych. Od dzisiaj będziemy informować, na których stacjach zatankujemy taniej.
  Wybierając tańsze stacje zapłacimy nawet 25 groszy mniej na litrze benzyny.

  Wybierając tańsze stacje zapłacimy nawet 25 groszy mniej na litrze benzyny. ©S. Czwal

  Urzędnicy nie mogą sobie poradzić z działaniem największych właścicieli stacji benzynowych w Stalowej Woli i Nisku. Na niektórych stacjach zaoszczędzimy nawet 25 groszy na litrze bez konieczności wyjeżdżania to Tarnobrzega czy Rzeszowa, aby taniej zatankować auto.

  Już od trzech lat stalowowolscy urzędnicy próbują walczyć z wysokimi cenami paliw. Za każdym razem jednak bezskutecznie. Odpowiedź Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsument zawsze brzmi - "Nie ma zmowy cenowej". Tylko jak nazwać sytuację kiedy na czterech największych stacjach benzynowych w naszym regionie ceny paliw są identyczne?


  Mam tego dosyć !

  - Mam już tego dosyć ! - mówi jeden z naszych czytelników ze Stalowej Woli. - Co tydzień jeżdżę po Polsce i cena gazu w Stalowej Woli jest wyższa o kilkanaście, a w niektórych przypadkach nawet kilkadziesiąt groszy. To jest chore. Przecież pieniądze mógłbym zostawiać w Stalowej Woli a nie w innych miejscowościach.
  Czytelnik zaproponował, aby władze miasta zainteresowały się zaproszeniem do inwestycji właścicieli stacji benzynowych stacji sieciowych, którzy już teraz skutecznie konkurują z rynkowymi gigantami w innych miastach polski. I dotyczy to zarówno stacji benzynowych jak i sprzedających LPG.

  Tankuj taniej

  Budowa nowych stacji to sprawa odległa ale już od dzisiaj rozpoczynamy informowanie naszych czytelników, na których stacjach w okolicach Stalowej Woli i Niska można zatankować znacznie taniej. Różnica w napełnieniu 60 litrowego zbiornika w naszym aucie może wynosić nawet 15 złotych.

  -To bardzo dobry pomysł- mówi Ferdynanda Łątkowska, Powiatowy Rzecznik Konsumenta w Stalowej Woli. - W ten sposób jest szansa, że właściciele największych stacji benzynowych również obniżą ceny paliw. A klientom w kieszeni zostanie parę złotych i nie trzeba będą jeździć do innych miast aby zatankować taniej.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo