Astra sedan z Gliwic

  Astra sedan z Gliwic

  Robert Felczak

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W polskiej fabryce opla ruszyła produkcja trzeciego modelu tego koncernu.
  Trzecia generacja opla astry sedan będzie produkowana wyłącznie w zakładach General Motors w Gliwicach.

  Trzecia generacja opla astry sedan będzie produkowana wyłącznie w zakładach General Motors w Gliwicach. ©Opel

  W zakładach General Motors w Gliwicach rozpoczęła się produkcja trzeciej generacji opla astry w wersji sedan. To trzeci model po astrze classic i zafirze model tego koncernu wytwarzany w Polsce.

  Zakład General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach rozpoczął produkcję w 1998 roku. Powstał kosztem ponad 700 milionów euro, zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników, ma powierzchnię przekraczającą 100 tysięcy metrów kwadratowych. W 2006 roku wyprodukowano w nim ponad 186 tysięcy pojazdów, z czego 90 procent przeznaczone było na eksport. W Gliwicach wytwarzane są obecnie modele astra III sedan, astra classic i zafira. Wkrótce dołączy do nich kompaktowy model General Motors najnowszej generacji.

  Czterodrzwiowa astra III sedan zadebiutowała w listopadzie ubiegłego roku podczas Salonu Samochodowego w Stambule. Auto powstało głównie z myślą o rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.

  Opel astra w wersji sedan może być wyposażony w jeden z dwóch silników benzynowych lub dwóch wysokoprężnych o mocach od 90 do 140 koni. Wszystkie wersje posiadają hamulce tarczowe z przodu, system ABS, system wspomagania hamowania w zakrętach (CBC), wspomaganie nagłego hamowania, elektryczno-hydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego (EHPS) w standardzie, centralny zamek, elektryczne szyby z przodu oraz dzielone oparcie tylnej kanapy.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo