Trendy czas odkryć!

  Trendy czas odkryć!

  KAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jesień 2007 zapowiada się nader szykownie. Królować będzie wysmakowana elegancja.
  Szykowana elegancja wyznacza trendy tej jesieni.

  Szykowana elegancja wyznacza trendy tej jesieni. ©D. Łukasik/ Igedo

  Wiodące trendy to fascynacje angielskim stylem, modą kolonialną oraz wysmakowaną elegancją a`la Jackie Kennedy i jej cudownymi latami 60.

  Styl a`la Jackie Kennedy to przede wszystkim krótkie żakiety, często o trapezowym kształcie i rękawy ¾. Princeski, zakładane na bluzki o bufiastych rękawach. I wielkie okulary - znak firmowy Jackie Kennedy, ikony mody XX wieku.

  Angielskie wpływy na modę jesieni 2007 to rozmaite wariacje na temat kraty, ale dominują raczej duże wzory czyli zupełnie odwrotnie niż pepitka noszona chętnie w ubiegłych sezonach. Kostiumy "za kolanko" i spodniumy ze spodniami w kant, kapelusiki to cechy charakterystyczne tego stylu. Ale także szerokie szorty z cieplejszych tweedów i rozpinane sweterki, bliźniaki.

  Kolonialna moda przyniesie nam zdobione żakiety o zaokrąglonych połach, żaboty przy bluzkach, widoczne elementy jak guziki, łańcuszki przy paskach spodni. Po modzie carskiej Rosji przyszła kolej na inspiracje koloniami XVIII i XIX wieku. Trochę historii dla wielbicieli ekstrawagancji.

  Nadal nosić będziemy legginsy i wąskie spodnie. Najchętniej do tunik z cienkich dzianin, w szaro-czarnych zestawach. Sukienki z dość cienkich materiałów będą uzupełniane kryjącymi, kolorowymi rajstopami, a nawet takimi z połyskiem. Kiedy zrobi się zimniej będziemy je nosić do wysokich, skórzanych oficerek i butów wzorowanych na modzie jeździeckiej. Można by powiedzieć, nic nowego...


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo