Rozbili gang narkotykowy

  Rozbili gang narkotykowy

  Agata Dziekan

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Narkotyki, które policjanci odnaleźli w mieszkaniach podejrzanych.

  Narkotyki, które policjanci odnaleźli w mieszkaniach podejrzanych. ©archiwum policyjne

  Dziesięciu mieszkańców Mielca ma postawione zarzuty posiadania i handlu narkotykami.
  Narkotyki, które policjanci odnaleźli w mieszkaniach podejrzanych.

  Narkotyki, które policjanci odnaleźli w mieszkaniach podejrzanych. ©archiwum policyjne

  Policjanci w ich mieszkaniach znaleźli w sumie kilkaset tabletek ekstazy, kilkadziesiąt gram amfetaminy i kilkadziesiąt gram marihuany.

  Sprawa z narkotykami w Mielcu zaczęła się od telefonów komórkowych. Wiesław Kluk, rzecznik prasowy Komendy Policji w Mielcu wyjaśnia, że w ostatnim czasie policjanci zaobserwowali zwiększoną liczbę kradzieży komórek. Dlatego przygotowali akcję wykrycia sprawców.

  Miał nie tylko telefony

  I kiedy w miniony czwartek zjawili się w domu 19-letniego mielczanina, którego wytypowali jako jednego ze złodziei, okazało się, że ma on u siebie nie tylko skradziony telefon komórkowy i kilka kart SIM, ale także narkotyki. Młody mężczyzna trzymał w domu amfetaminę i susz konopi indyjskiej, czyli marihuanę. - Dalszy przebieg tej akcji przypominał reakcję łańcuchową - komentuje rzecznik prasowy.
  Kolejnych dziewięciu

  W ciągu kilku dni policjanci zatrzymali dziewięć kolejnych osób. Wszystkie usłyszały zarzut posiadania narkotyków i środków psychotropowych. Kilka z nich policjanci podejrzewają także o handel niedozwolonymi substancjami. Podejrzani mają od 19 do 23 lat. Grozi im kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

  Wiesław Kluk uzupełnia: - Wykrycie tego gangu narkotykowego nastąpiło niejako przy okazji sprawy z telefonami, chociaż należy podkreślić, że policjanci już wcześniej podejrzewali tę grupę osób o różne inne działania przestępcze.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo