Gdzie jest pani Helena?

  Gdzie jest pani Helena?

  Sławomir Czwal

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wczoraj strażacy sprawdzali czy kobieta nie utonęła.

  Wczoraj strażacy sprawdzali czy kobieta nie utonęła. ©S. Czwal

  Tajemnicze zniknięcie starszej kobiety z Huty Deręgowskiej poruszyło mieszkańców wioski w które mieszkała.
  Wczoraj strażacy sprawdzali czy kobieta nie utonęła.

  Wczoraj strażacy sprawdzali czy kobieta nie utonęła. ©S. Czwal

  Ponad sto osób od dwóch dni poszukuje 72 letniej mieszkanki Huty Deręgowskiej w powiecie niżańskim. Przeczesano okoliczne pola, łąki oraz stawy. Ostatni raz widziano ją w czwartek. Jak dotąd nie natrafiono na żaden ślad.

  - Gdzie ona jest ? - od kilku dni zastanawiają się sąsiedzi 72 letniej Heleny Maziarz z Huty Deręgowskiej, w powiecie niżańskim. Od dwóch dni zmasowane poszukiwania prowadzi policja, strażacy, żołnierze i mieszkańcy Huty Deręgowskiej.
  Wstępne ustalenia policji wskazują, że ostatni raz była widziana w czwartek. Wtedy też spotkała się z jedną z sąsiadek i od tej pory słuch o niej zaginął. W sobotę rodzina zgłosiła policji zaginięcie.

  SZUKAJĄ OD SOBOTY

  - Akcję poszukiwawczą prowadzimy od soboty - informuje młodszy aspirat Jarosław Zych z Komendy Powiatowej Policji w Nisku. - Wtedy też przeszukanych zostało kilka kilometrów kwadratowych. Akcję wznowiliśmy w niedzielę rano. Przeczesane zostały okoliczne lasy i pola. Strażacy przeszukali też dna pobliskich stawów - informuje Zych.

  Tak wygląda poszukiwana 72 letnia Helena Maziarz z Huty Deręgowskiej. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które widziały kobietę lub wiedzą coś o jej losach.


  Policjanci, aby dostać się do domu musieli wchodzić przez okno, gdyż drzwi wejściowe były zamknięte. Wstępne oględziny wskazywały, że nie doszło tam do bójki czy rabunkowego napadu. Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że w środku zabezpieczono krew. Wkrótce próbki trafią do policyjnego laboratorium. Dom poszukiwanej kobiety został zabezpieczony przez policjantów.

  - Ona nigdy nie odchodziła daleko od domu - mówią o zaginionej sąsiadki.
  Dom poszukiwanej kobiety znajduje się w środku wsi, pomiędzy zabudowaniami. Do tej pory nie miała problemów z pamięcią. Co mogło się stać?

  KTOKOLWIEK WIDZIAŁ

  Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które widziały poszukiwaną kobietę lub wiedzą coś o jej losach. Informacje można przekazać telefonicznie do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nisku (015 877-53-10) lub pod numer pogotowia policyjnego 997 w całym kraju.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo