Unijne pieniądze na drogi

  Unijne pieniądze na drogi

  Agata Dziekan

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jeśli zima będzie łagodna, już w tym roku na ulicy Wolności pojawią się ekipy remontowe.

  Jeśli zima będzie łagodna, już w tym roku na ulicy Wolności pojawią się ekipy remontowe. ©A. Dziekan

  Odnowią dwa trakty w Mielcu i jeden łączący z sąsiednim miastem. Pierwsze prace być może w tym roku.
  Jeśli zima będzie łagodna, już w tym roku na ulicy Wolności pojawią się ekipy remontowe.

  Jeśli zima będzie łagodna, już w tym roku na ulicy Wolności pojawią się ekipy remontowe. ©A. Dziekan

  Mielczanie muszą przygotować się na intensywne roboty drogowe. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich zaczyna niedługo remont ulicy Wolności - głównej trasy prowadzącej w kierunku Rzeszowa - wiaduktu i drogi do Dębicy.

  Drogowe inwestycje w rejonie mieleckiem zarząd zgłosił do Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego. Przedsięwzięcia z tego programu mają być finansowane w 85 procentach z funduszy unijnych. Niedawno Bruksela zaakceptowała program. Można więc przygotowywać się do inwestycji.

  Adam Maternia, zastępca dyrektora Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich mówi, że w Mielcu zarząd najpierw zabierze się za ulicę Wolności. Dysponuje już gotową dokumentację techniczną modernizacji trasy , którą dostał od mieleckiego Urzędu Miejskiego, więc nie ma przeszkód żeby jeszcze w tym roku ogłosić przetarg na wykonawcę i jeśli pogoda pozwoli, rozpocząć prace. Zarząd ma zarezerwowane na główny trakt w mieście 11 milionów złotych. Będzie go modernizował do 2010 roku. Przewidziany do remontu odcinek ma długość 4,8 kilometra. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia i odnowione chodniki.
  Przyszły rok to początek prac na mieleckim wiadukcie i przeprowadzanie procedur przetargowych na remont ponad 30-kilomotrowej trasy łączącej Mielec z Dębicą. Na pierwsze przedsięwzięcie zarząd ma 9,6 miliona złotych, na drugie 38 milionów złotych. Wiadukt zostanie odnowiony , a droga do dębicy otrzyma nową nawierzchnię
  Adam Maternia nie potrafi jeszcze teraz powiedzieć, czy modernizacja trasy Mielec - Dębica będzie też obejmować ulicę Wojsławską, która jest częścią tego traktu biegnącą w granicach Mielca. Na to, że zostanie ona jednak włączona do planu inwestycyjnego liczy prezydent Mielca. Bo droga mająca przecież status wojewódzkiej z wyżłobionymi koleinami również potrzebuje odnowienia. Prezydent apelował o to na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

  Adam Maternia: - Co do dróg wojewódzkich w Mielcu, są plany, żeby część przekazać pod zarząd miasta. I żeby to miasto dbało o ich utrzymanie.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo