Przyznał się do zabójstwa

  Przyznał się do zabójstwa

  Sławomir Czwal

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  46-letni mężczyzna, który od wtorku przebywa w areszcie, wczoraj przyznał się do zamordowania swojej sąsiadki.

  46-letni mężczyzna, który od wtorku przebywa w areszcie, wczoraj przyznał się do zamordowania swojej sąsiadki. ©S. Czwal

  Oprawca ciało sąsiadki włożył do worka i wrzucił do rzeki. Wczoraj odnaleziono zwłoki staruszki.
  46-letni mężczyzna, który od wtorku przebywa w areszcie, wczoraj przyznał się do zamordowania swojej sąsiadki.

  46-letni mężczyzna, który od wtorku przebywa w areszcie, wczoraj przyznał się do zamordowania swojej sąsiadki. ©S. Czwal

  W Sanie, w pobliżu mostu w Zarzeczu nurkowie wyłowili wczoraj ciało zaginionej 75-letniej kobiety z Huty Deręgowskiej. - Zwłoki przeniosłem do samochodu, wywiozłem i wrzuciłem do rzeki - tak wczoraj zeznał przed prokuratorem sąsiad kobiety.

  Od minionej soboty niżańska policja poszukiwała zaginionej 75-letniej mieszkanki Huty Deręgowskiej. Przeszukano okoliczne stawy, lasy i łąki. Część śladów zabezpieczono w domu zaginionej kobiety.
  To był klucz do rozwiązania jej tajemniczego zniknięcia. Już we wtorek jeden z jej sąsiadów został zatrzymany przez policję. Jak się okazało, miał on już bogatą policyjną kartotekę. Podczas przesłuchań w Komendzie Policji nie przyznawał się do winy. Do wczoraj.
  Poszukiwania ciała. S. Czwal

  Wczoraj płetwonurkowie znaleźli w Sanie ciało zaginionej kobiety. Zostało wrzucone pod mostem w Zarzeczu.
  (fot. S. Czwal)

  TAK, ZABIŁEM!
  - Dzisiaj 46-letni mężczyzna został przesłuchany przed prokuratorem i przyznał się do zabójstwa - poinformowała nas wczoraj Bogusława Marciniak, szefowa niżańskiej prokuratury. - W domu zabitej kobiety zostały zabezpieczone ślady biologiczne, które wskazywały, że to on może być sprawcą. Został mu postawiony zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośredniego pozbawienia życia oraz zmuszenia do obcowania płciowego. Do drugiego zarzucanego czynu mężczyzna się nie przyznał - informuje Bogusława Marciniak. - Za zabójstwo grozi mu od 8 do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie - dodaje.
  Poszukiwania ciała S. Czwal

  Poszukiwania ciała.
  (fot. S. Czwal)

  CIAŁO WRZUCIŁ DO SANU
  Wstępne ustalenia policji i prokuratury wskazują, że mężczyzna miał zabić kobietę w jej domu, w środę. Następnie ciało już w worku miał przenieść do swojego samochodu i wywieźć ją pod most w Zarzeczu, w pobliżu drogi krajowej numer 19. Tam ciało swojej sąsiadki wrzucił do rzeki. Wczoraj do Niska zostali ściągnięci płetwonurkowie z Tarnobrzega. Nawet bez zdejmowania specjalistycznego sprzętu szybko natrafili na ciało. Leżało niecały metr od brzegu.

  Poszukiwania ciała
  (fot. S. Czwal)

  NIE WIE DLACZEGO ZABIŁ?
  - Mężczyzna już wcześniej odsiadywał wyroki za próby gwałtu oraz gwałty na starszych osobach - dodaje prokurator Marciniak. - Podczas przesłuchania nie wyraził skruchy i nie podał bezpośredniej przyczyny zabójstwa - informuje nasza rozmówczyni.
  Dzisiaj mężczyzna stanie przed niżańskim sądem. Jest niemal pewne, że do czasu złożenia aktu oskarżenia do sądu będzie przebywał w zakładzie karnym.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo