Nowa broń na ulice

  Nowa broń na ulice

  Michał Dominik

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Komenda Główna Policji poleciła, nowe modele broni trafiły do oficerów działających "na pierwszej linii frontu", którzy posługują się już wysłużonymi pistoletami.
  Młodszy aspirant Dariusz Święch prezentuje Walthera P-99 z 2004 roku.

  Młodszy aspirant Dariusz Święch prezentuje Walthera P-99 z 2004 roku. ©M. Dominik

  Policjanci z Podkarpacia mają w swoich kaburach między innymi nowe Glocki i Walthery, ale sporej części nadal służą leciwe już rodzaje broni, takie jak na przykład P - 64, P-83, oraz CZ-85.

  Jednak, jak tłumaczy Mariusz Skiba, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, problem zamiany broni w podkarpackim garnizonie ma charakter marginalny. A to dlatego, że jak wyjaśnia, nowa broń, która trafiała do naszego regionu z Komendy Głównej, była rozdzielana tym oficerom, którym była najbardziej przydatna.

  ZA BIURKIEM NIE POTRZEBUJĄ NOWEJ

  - Nowa broń była przydzielana policjantom pełniącym służbę na tak zwanej: "pierwszej linii" - zapewnia Mariusz Skiba.
  Dlatego na 4,5 tysiąca policjantów w województwie podkarpackim, tylko 34 modele nowej broni są w posiadaniu pracowników służb pomocniczych. Ta liczba jeszcze bardziej ulegnie zmniejszeniu, bo w ramach "ucywilniania" policji, wielu tych oficerów od 2008 roku rozpocznie służbę w pionie kryminalnym, lub prewencji.
  Nową broń posiadają również policjanci z działów logistycznych, ale w tym wypadku są to osoby zajmujące się wyszkoleniem strzeleckim i konwojenci przesyłek niejawnych. Co do ostatnich, zaleca się, by dysponowali nowymi, niezawodnymi pistoletami.

  WKRÓTCE ZNIKNĄ Z KABUR

  - Problem przekazania broni może u nas dotyczyć więc tylko kilku sztuk - tłumaczy rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
  To, że nowe modele otrzymują w pierwszej kolejności osoby, które na co dzień stykają się z niebezpieczeństwami, potwierdzają rzecznicy z komend w Tarnobrzegu i Stalowej Woli.

  - Myślę, że za dwa lata wszyscy funkcjonariusze będą mieli nową broń - mówi Andrzej Walczyna, oficer prasowy policji w Stalowej Woli.
  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo