Nie chce kierować Platformą

  Nie chce kierować Platformą

  Agata Dziekan

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Marcin Cieśla zrezygnował z funkcji szefa mieleckiej Platformy Obywatelskiej

  Marcin Cieśla zrezygnował z funkcji szefa mieleckiej Platformy Obywatelskiej ©A. Dziekan

  Dwie zaskakujące decyzję w jednym czasie. Mielecki radny odseparowuje się od swoje partii a potem przyłącza się do ludowców.
  Marcin Cieśla zrezygnował z funkcji szefa mieleckiej Platformy Obywatelskiej

  Marcin Cieśla zrezygnował z funkcji szefa mieleckiej Platformy Obywatelskiej ©A. Dziekan

  Marcin Cieśla dotychczasowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie mieleckim rezygnuje z funkcji, i wstępuje do klubu radnych Polskiego Stronnictwa Ludowe.
  Co dzieje się w Platformie, że partyjny lider postanawia wycofać się z jej reprezentowania?
  Marcin Cieśla zrezygnował ze stanowiska szefa partii trzy i pół tygodnia temu.

  Ostatnio ogłosił, że jako radny reprezentujący "Nasz Mielec Nasz Powiat", komitet wyborczy związany z Platformą Obywatelską, przechodzi do klubu radnych powiatowych Porozumienia Samorządowo - Gospodarczego grupującego ludzi Polskiego Stronnictwa Ludowego.

  NIE JEST LIDEREM, ALE BĘDZIE DZIAŁAŁ

  - Sprawy osobiste skłoniły mnie do rezygnacji z funkcji przewodniczącego - tłumaczy były partyjny lider. - Nie mam możliwości pełnić tej funkcji bez uszczerbku dla partii.
  Zaprzecza, jakoby za tą decyzją stały jakieś nieporozumienia w Platformie. Odrzuca sugestie, że doszło do konfliktu między nim, a nieformalną liderką partii Krystyną Skowrońską. - Wszelkie pogłoski o konflikcie w Platformie to konfabulacje - stwierdza.
  Marcin Cieśla pozostaje członkiem partii i zapewnia, że nadal będzie aktywnym jej działaczem.


  CHCIAŁ BYĆ W KLUBIE

  Przekonuje, że za jego wstąpieniem do klubu radnych związanych z Polskim Stronnictwem Ludowym też nie kryją się żadne nadzwyczajne powody. - Do Rady Powiatowej dostały się trzy osoby reprezentujące "Nasz Mielec Nasz Powiat". Trzy osoby nie mogły założyć własnego klubu. Dostałem propozycję od Porozumienia. To największy klub w radzie.

  Przyjąłem ją, bo jako członek tego klubu będę miał możliwość działania na rzecz lokalnej społeczności w większym zakresie.
  - Nie ma żadnego konfliktu personalnego w partii - oświadcza również Krystyna Skowrońska. Wyjaśnia, że to ona obecnie pełni obowiązki szefa partii w powiecie do czasu ustalenia przez zarząd Platformy terminu wyborów nowego przewodniczącego.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo