Wojewoda wprowadza zmiany

  Wojewoda wprowadza zmiany

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nowy szef województwa zapewnia że jeszcze nie podjął decyzji kogo zwolni, a kogo pozostawi w urzędzie.
  Nowy wojewoda Mirosław Karapyta, rozpoczął urzędowanie od odwołania dotychczasowego wicewojewody

  Nowy wojewoda Mirosław Karapyta, rozpoczął urzędowanie od odwołania dotychczasowego wicewojewody ©R. Adamski

  Mirosław Karapyta

  Mirosław Karapyta


  Urodził się 11 grudnia 1960 roku. Jest doktorem socjologii. Drugą kadencję jest radnym wojewódzkim, a w poprzedniej kadencji był wicemarszałkiem województwa. Ma żonę Grażynę i troje dzieci. Mieszka w Nowej Grobli pod Oleszycami.  Mirosław Karapyta objął urząd wojewody podkarpackiego. Podjął już pierwsze decyzje. Podpisał wniosek o odwołanie wicewojewody Dariusza Iwaneczki oraz powołanie pełnomocnika ds. Schengen.

  Najbliższe otoczenie wojewody utworzą ludzie, do których ma zaufanie. Ale jeszcze nie wie, kto będzie dyrektorem gabinetu.
  W sprawach kadrowych muszę korzystać z państwowego zasobu kadrowego - mówi Mirosław Karapyta. - Ale już widzę osoby, które na pewno pozostaną.

  MA ZASTRZEŻENIA
  Nowy wojewoda przyznaje iż region krośnieńsko-przemyski był do tej pory zaniedbywany. W Programie “Rozwój Polski Wschodniej" nie ma wielu dróg, które łączyłyby województwa podkarpackie i lubelskie.
  - Ale nie będę zabiegał, by droga ekspresowa S19 przebiegała przez Lubaczów - żartuje.

  Zdaniem wojewody, były pewne zaniedbania w sprawie przejść granicznych. Ale dodaje, iż niekoniecznie była to wina wojewody.
  BURY W IMIENIU KARAPYTY
  Podczas konferencji prasowej Polskiego Stronnictwa Ludowego, Jan Bury zapowiedział, iż wojewoda będzie podczas pracy konsultował się ze wszystkimi siłami politycznymi, inaczej niż do tej pory. Opozycja miała bowiem zastrzeżenia, że wojewoda Ewa Draus na wiele spotkań nie zapraszała opozycji.

  KTO WICEWOJEWODĄ?
  Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie podział obowiązków między wojewodą i wicewojewodą. Prawdopodobnie trzeba będzie zmienić status Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.
  W Platformie Obywatelskiej nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie wicewojewody. Być może stanie się to w poniedziałek. Rafał ADAMSKI, tarnobrzeg@echodnia.eu


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo