Droga działka w centrum

  Droga działka w centrum

  Agata Dziekan

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Droga działka w centrum
  Dobry interes mieleckiego starostwa. Nieruchomość wystawiona za 2,5 miliona złotych poszła za 7,5 miliona.
  Droga działka w centrum
  Andrzej Chrabąszcz, starosta mielecki, jest zaskoczony sumą, którą powiat dostał za działkę w centrum miasta. Teren z budynkiem po szpitalnym oddziale płucnym osiągnął cenę prawie siedmiu i pół milion złotych.

  Ponad półhektarowa działka, na której stoi niszczejący dwukondygnacyjny budynek znajduje się przy ulicy Biernackiego. Budynek od kilku lat stoi pusty. Wcześniej mieścił się tu odział płucny, który został przeniesiony do nowych pomieszczeń szpitala przy ulicy Żeromskiego.

  Cena wywoławcza dwa i pół miliona
  Kiedy kilka miesięcy temu radni powiatowi podejmowali uchwałę o wystawieniu na sprzedaż działki z budynkiem, zaznaczali, że minimalna cena powinna wynieść dwa miliona złotych.
  Starosta dopowiada, że zarząd powiatu zwiększył tę minimalną cenę do 2,5 miliona złotych. Ale kiedy ostatnio rozstrzygano przetarg, okazało się, że zwycięzca chce dać prawie 7,5 miliona złotych. - Informacja o przetargu została przez nas szeroko rozpropagowana. Zgłaszały się firmy z całej Polski. Mieliśmy sześciu oferentów i duża konkurencja pewnie zdecydowała o podbiciu ceny - wyjaśnia starosta Andrzej Chrabąszcz.

  Dużo wydatków
  Starostwo nie będzie miało problemu z zagospodarowaniem niezaplanowanej, dodatkowej sumy pieniędzy. W swoim tegorocznym budżecie zakładało deficyt na poziomie 2,2 miliona złotych. Będzie więc z czego go pokryć. Milion złotych starostwo przekaże szpitalowi powiatowemu na wyposażenie powstającego właśnie oddziału neurochirurgicznego. Pieniądze będą też potrzebne na wybudowanie hali z pracowniami i laboratoriami do kształcenia zawodowego. Bo co prawda to przedsięwzięcie zyskało unijne dofinansowanie, ale nie w takiej kwocie, jak wcześniej zakładano. - Mieliśmy otrzymać trzy miliony euro, a dostaliśmy 1,7 miliona euro - uszczegóławia Andrzej Chrabąszcz.
  Starostwo ma w planach termomodernizację i wybudowanie pomp ciepła w Zespole Szkół Technicznych, modernizację Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i remonty dróg. - Pieniądze będą potrzebne na wkład własny, gdy będziemy starać się o unijne dotacje - dopowiada starosta.

  Działkę kupiła spółka z Dębicy, która jest właścicielem tamtejszej galerii handlowej. Czy nowy właściciel wykona podobną inwestycję w Mielcu? Wybudowanie takiej galerii z powodów ograniczeń związanych z planem zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, nie jest możliwe. Radni miejscu musieliby najpierw zmienić plan zagospodarowania. Procedura z tym związana trwałaby około roku.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo