Skorzystaj z ulgi na dziecko

  Skorzystaj z ulgi na dziecko

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ulga na dzieci to duży prezent. Szkoda tylko, że nie dla mnie. Jestem samotną mamą i nie pracuję, więc nie mam czego odliczyć - mówi 24- letnia pani

  Ulga na dzieci to duży prezent. Szkoda tylko, że nie dla mnie. Jestem samotną mamą i nie pracuję, więc nie mam czego odliczyć - mówi 24- letnia pani Magdalena z Tarnobrzega. ©W. Wojtkowiak

  Opłaca się na początku roku złożyć w "skarbówce" zeznania podatkowe za 2007 rok, bo szybciej dostaniemy zwrot podatku.
  Ulga na dzieci to duży prezent. Szkoda tylko, że nie dla mnie. Jestem samotną mamą i nie pracuję, więc nie mam czego odliczyć - mówi 24- letnia pani

  Ulga na dzieci to duży prezent. Szkoda tylko, że nie dla mnie. Jestem samotną mamą i nie pracuję, więc nie mam czego odliczyć - mówi 24- letnia pani Magdalena z Tarnobrzega. ©W. Wojtkowiak

  Zamiast myśleć o wypełnieniu PIT-ów, lepiej bierz się do dzieła. Zwłaszcza, jeśli pracujesz, masz dzieci i przysługuje ci ulga rodzinna.

  Urzędnicy skarbowi w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Mielcu i Nisku narzekają, że ruch przy okienkach jest mały. Od 2 stycznia urzędy czekają na podatników, a tych jak na lekarstwo, przychodzą dopiero po formularze. Znając życie, w największych kolejkach ustawią się dopiero w kwietniu. Pracownicy skarbówki zachęcają, żeby nie zwlekać i PIT-y składać już teraz.

  DOBRZE MIEĆ DZIECI I WYSOKĄ PENSJĘ

  - Wchodzi nowa ulga z tytułu wychowywania dzieci, która zdecydowanie obniży podatek wielu pracujących rodziców - mówi Marek Skocki, naczelnik urzędu skarbowego w Tarnobrzegu. Wielu wręcz go wyzeruje.

  Na zwrot nadpłaconych pieniędzy urzędy mają trzy miesiące, licząc od dnia złożenia zeznania. Im szybciej złożymy PIT, tym szybciej odzyskamy nadpłacone pieniądze.
  Ulga przysługuje rodzicom mającym na utrzymaniu dzieci własne i przysposobione, uczące się lub studiujące do 25 roku życia lub niepełnosprawne bez względu na wiek. Na każde można odliczyć 1045 złotych i osiem groszy. Kwotę mnożymy przez liczbę dzieci. Niestety, w pełni skorzystają z niej ci, którzy mają dobre pensje. Bo odzyskać można tylko kwotę, jaką wcześniej wpłaciliśmy w formie zaliczek na podatek dochodowy.

  Jeśli mamy dwoje dzieci a potrąconych tylko tysiąc złotych zaliczek, tyle samo odzyskamy. Ważne - ulga nie jest dla płacących podatek liniowy lub rozliczających się ryczałtem.

  KORZYSTAJ Z INNYCH ULG

  Większość ulg podatkowych zostało w 2007 roku zlikwidowanych na przykład ulga na zatrudnienie pomocy domowej, chociaż można je kontynuować na zasadzie praw nabytych.

  Nadal możemy odliczać wydatki na Internet - do 760 złotych rocznie, ulgę rehabilitacyjną czy 1 procent od dochodu na szczytne cele.

  Nowością jest ulga dla honorowych krwiodawców. Osoby, które mają zaświadczenie ze stacji krwiodawstwa o nieodpłatnie oddanej krwi mogą odliczyć od dochodu ekwiwalent pieniężny za pobraną krew to jest 130 złotych za litr.

  Od dochodu można też odliczyć pełną kwotę darowizny na działalność charytatywno-opiekuńczą Kościołów (na przykład hospicja, noclegownie).

  INNE DOBRE ZMIANY

  Tych, którzy mają szlachetne serca fiskus wyręczy od fatygowania się z przekazem do banków lub na pocztę. W tym roku prościej jest przekazać 1 procent rocznego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Urzędnicy zrobią to za nas.
  Podatnicy muszą tylko wpisać w odpowiednią rubrykę wyliczoną kwotę, jaką chce podarować wybranej organizacji, podać jej nazwę i numer jej wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego - słyszymy w rzeszowskiej Izbie Skarbowej.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo