Pijany lekarz z Mielca przy chorym

  Pijany lekarz z Mielca przy chorym

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Lekarz miał 1,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Lekarz miał 1,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. ©archiwum

  Doktor dyżurował w Radomyślu, jechał z pacjentem karetką do szpitala w Mielcu. Policjanci sprawdzili - medyk nie był trzeźwy.
  Lekarz miał 1,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Lekarz miał 1,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. ©archiwum

  Lekarz pogotowia, który w poniedziałek rano rozpoczął dyżur w Radomyślu Wielkim w powiecie mieleckim, był pijany. Policję powiadomił o tym pacjent.

  Kiedy mieszkaniec Partyni przyszedł wczoraj rano do przychodni lekarskiej w Radomyślu Wielkim okazało się, że potrzebuje leczenia szpitalnego. Z Radomyśla zabrała go karetka pogotowia, która jest tam na stałe oddelegowana z mieleckiego pogotowia. Pacjentem zajmował się 43-letni lekarz.
  - Pacjent, jeszcze zanim wsiadł do karetki, zauważył, że lekarz może być nietrzeźwy. W trakcie transportu do Mielca tylko utwierdził się w swoich podejrzeniach - mówi rzecznik prasowy Komendy Policji w Mielcu Wiesław Kluk.

  Pacjent zawiadamia

  Chory zawiadomił policję telefonicznie około godziny 12.30. Wiesław Kluk dopowiada, że karetki z lekarzem nie było już wtedy w Mielcu. Wróciła do Radomyśla Wielkiego. Policjanci pojechali na miejsce z alkomatem. Lekarz poddał się badaniu. Okazało się, że ma w wydychanym powietrzu 1,68 promila alkoholu. - Lekarz zaczął dyżur w pogotowiu o godzinie 7 rano. Miał pracować do godziny 7 następnego dnia - uzupełnia Wiesław Kluk.

  Sprawą zajęła się mielecka prokuratura. Prokurator zlecił przeprowadzenie badań krwi medyka.

  Wykroczenie lub zarzut poważniejszy

  - Wykonywanie zawodowych obowiązków pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem. Ale w tym wypadku lekarz może usłyszeć poważniejszy zarzut. Prokurator może stwierdzić, że doszło do zagrożenia zdrowia i życia pacjenta - wyjaśnia rzecznik prasowy.

  Dyrektor mieleckiego pogotowia Zbigniew Bober informuje, że 43-letni lekarz został odsunięty od pełnienia dyżurów. Szef pogotowia ma zamiar wezwać go na rozmowę dziś rano. Chce usłyszeć wyjaśnienia i wtedy zdecyduje, jakie konsekwencje powinny spotkać lekarza.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo