Zwycięska strona z Woli Mieleckiej

  Zwycięska strona z Woli Mieleckiej

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Łukasz Wicherski (drugi z lewej) w Warszawie w trakcie ogłoszenia wyników konkursu.

  Łukasz Wicherski (drugi z lewej) w Warszawie w trakcie ogłoszenia wyników konkursu. ©archiwum

  Strona internetowa Zespołu Szkół zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie "Europa w każdej gminie".
  Łukasz Wicherski (drugi z lewej) w Warszawie w trakcie ogłoszenia wyników konkursu.

  Łukasz Wicherski (drugi z lewej) w Warszawie w trakcie ogłoszenia wyników konkursu. ©archiwum

  Strona internetowa Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej, którą prowadzi 16-letni Łukasz Wicherski, mieszkaniec tej wioski, zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszą witrynę internetową społeczności lokalnych "Europa w każdej gminie".

  W konkursie, którego organizatorem jest Polskie Stronnictwo Ludowe, chodziło o zachęcenie do tworzenia stron pokazujących działalność lokalnych społeczności i w ten sposób promujących te społeczności w Internecie.

  Zespół Szkół w Woli Mieleckiej, w skład którego wchodzi szkoła podstawowa i gimnazjum, ma od lat swoją stronę internetową, ale od zeszłego roku szkolnego zajął się nią wtedy jeszcze uczeń III klasy gimnazjum Łukasz Wicherki. - Interesuję się informatyką i prowadzę wiele innych witryn. Na szkolnej stronie zacząłem wprowadzać dużo aktualnych informacji i dużo najnowszych statystyk dotyczących szkoły. Opisywałem na bieżąco wszystko, co działo się w szkole. Przyznam się, że zająłem się tę stroną, aby mieć też lepszą ocenę z informatyki - opowiada Łukasz, teraz uczeń I klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.

  Młody informatyk mówi, że o konkursie nic nie wiedział. W czerwcu zeszłego roku stronę internetową szkoły zgłosił do rywalizacji jego tata. Pod koniec grudnia przyszła wiadomość, że witryna Zespołu Szkół zajęła pierwsze miejsce w Polsce. Sukces duży, bo strona miała dużo konkurentów. W konkursie uczestniczyło prawie sto stron internetowych.

  Jurorzy wybrali stronę szkoły w Woli Mieleckiej doceniając walory użytkowe i techniczne oraz sporą oryginalność, a także to, że jest wykonana nie przez specjalistę w tej dziedzinie, ale informatyka amatora.

  W konkursie drugie miejsce zajęła strona internetowa Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Młody Mołodycz, a trzecie przypadło gminie Sulęcin.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo