Ucieczka szaleńca z Mielca do Szczucina

  Ucieczka szaleńca z Mielca do Szczucina

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W środę trwały jeszcze oględziny volkswagena golfa. Właścicielka miała go odebrać po południu.

  W środę trwały jeszcze oględziny volkswagena golfa. Właścicielka miała go odebrać po południu. ©A. Dziekan

  Samochodowy złodziej przejechał odcinek z Mielca do Szczucina w kwadrans. Udało się odzyskać skradziony samochód.
  W środę trwały jeszcze oględziny volkswagena golfa. Właścicielka miała go odebrać po południu.

  W środę trwały jeszcze oględziny volkswagena golfa. Właścicielka miała go odebrać po południu. ©A. Dziekan

  Dzięki natychmiastowej reakcji mieleckich policjantów i ich brawurowej akcji udało się odzyskać samochód skradziony wtorkowej nocy. Właścicielka, o tym, że złodziej przejechał jej autem 40 kilometrów i pokonał dwie policyjne blokady, dowiedziała się dopiero rano.

  Mieszkaniec ulicy Dąbrowskiego w Mielcu w poniedziałek około godziny 23 spostrzegł przez okno, że dwóch mężczyzn kręci się w pobliżu samochodu jej sąsiadki. Zanim chwycił za telefon, żeby zawiadomić policję, zobaczył jeszcze, jak złodzieje otworzyli drzwi i uruchomili pojazd.

  - Dyżurny komendy, gdy otrzymał zawiadomienie, wydał polecenie patrolom policyjnym sprawdzenie samochodu. Jeden z patroli zauważył auto - volkswagena golfa z 2003 roku - gdy skręcał z ulicy Kilińskiego w aleje Jana Pawła II - relacjonuje Wiesław Kluk, rzecznik prasowy Komendy Policji w Mielcu.

  Szybko stracili golfa z oczu

  Policjanci ruszyli za golfem dając kierowcy sygnał do zatrzymania. Złodziej jednak tylko przyspieszył. Zaczął uciekać w stronę Borowej. Stróże prawa rozpoczęli pościg. - Ale ze względu na to, że była noc, padał śnieg z deszczem, mogli, i to jedynie miejscami, osiągać prędkość 120 kilometrów na godzinę - wyjaśnia rzecznik.


  Policjanci szybko stracili uciekające auto z oczu. Ale okazało się, że na trasie golfa znajduje się inny policyjny patrol. Stróże prawa ustawili radiowóz na drodze i sygnalizatorem dawali znaki do zatrzymania. Auto jednak tylko przemknęło obok radiowozu. Wtedy mielecka komenda powiadomiła o pościgu komendy z ościennych województw.

  Tuż przed Szczucinem tamtejsi policjanci ustawili kolejną blokadę. Ale i tym razem złodziej nie zamierzał się zatrzymać. - Kierowca musiał jechać z ogromną prędkością, bo odcinek z Mielca do Szczucina o długości około 40 kilometrów pokonał w 15 minut - dopowiada Wiesław Kluk.

  Uszkodził auto, ucieczka pieszo

  I pewnie nadmierna prędkość sprawiła, że, gdy golf minął blokadę, wpadł w poślizg. Auto uderzyło kołem w krawężnik. Kierowca wjechał jeszcze w osiedle mieszkaniowe, ale po chwili porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Volkswagena, lekko uszkodzonego, udało się odzyskać. Przeszukanie terenu jednak nie przyniosło rezultatu. Policjanci nie złapali złodziei.

  Właścicielka, o tym, że ktoś chciał skraść jej auto dowiedziała się dopiero na drugi dzień. - Była bardzo wdzięczna. Jeszcze dziś dzwoniła z podziękowaniami - mówił wczoraj policjant, który zajmował się oględzinami auta.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo