Piękne brwi dodają urody

  Piękne brwi dodają urody

  KAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Gdy przy pomocy kosmetyczki uzyskamy odpowiedni kształt brwi, regulację możemy powtarzać samodzielnie.

  Gdy przy pomocy kosmetyczki uzyskamy odpowiedni kształt brwi, regulację możemy powtarzać samodzielnie. ©archiwum

  Odpowiednio wyregulowane brwi mogą znacznie poprawić nasz wygląd - przekonują specjaliści.
  Gdy przy pomocy kosmetyczki uzyskamy odpowiedni kształt brwi, regulację możemy powtarzać samodzielnie.

  Gdy przy pomocy kosmetyczki uzyskamy odpowiedni kształt brwi, regulację możemy powtarzać samodzielnie. ©archiwum

  Brwi, choć niedoceniane, mogą w sposób widoczny poprawić nasz wygląd. Ich brak, zbyt jasny kolor czy nieumiejętna epilacja sprawiają, że twarz traci wiele uroku osobistego. Natomiast proporcjonalne łuki i odpowiedni kolor odmładzają twarz, dodają jej świeżości. Rezultat odpowiedniej pielęgnacji może być zadziwiający i mimo wszystko bardzo naturalny.

  Nie za cienkie, nie za grube

  Kształt to ich wielki atut!
  Nie istnieją w naturze brwi regularne, symetryczne, bo każda jest inna. Ale nie oznacza to, że natura nie dała nam wskazówek jak mają dobrze wyglądać. Ideałem jest naturalny łuk, lekko podnoszący się ku górze i delikatnie opadający nad zewnętrznym kącikiem oka. Trzeba starać się, by brwi nie były zbyt grube. Takie a`la Broke Shields modne w latach 80. wydają się ciężkie, postarzają, przytłaczają rysy twarzy. Z kolei za bardzo wyskubane, cienkie brwi a`la Marlena Dietrich nadają twarzy nieco groteskowy, teatralny wygląd. Najlepiej przeprowadzić korektę rysunku brwi korzystając z pomocy doświadczonej kosmetyczki. Sposobem na piękne brwi może też być poprawa konturu poprzez farbowanie henną lub bardziej trwale poprzez makijaż permanentny.
  Kolor jest ważny

  - Dzięki niemu można poprawić linię łuków brwiowych, zagęścić drobnymi kreseczkami brwi - mówi Izabela Kapciak, kosmetyczka specjalizująca się w makijażu permanentnym - Taki rysunek brwi wystarczy na 3-4 lata. A wybór barwników pozwala na bardzo naturalne wymodelowanie twarzy poprzez rysunek brwi.

  Bo kolor brwi to też rzecz niebagatelna. Za jasne sprawią, że twarzy brakuje wyrazu, charakteru. Zbyt ciemne, czarne sprawią, że buzia nabiera surowego wyrazu. Najlepiej wybrać odcienie brązu jak najbardziej harmonizujące z karnacją. Ich kolor można "podrasować" dzięki hennie albo podczas codziennej porannej toalety przyciemnić kredką do brwi lub cieniem do powiek w tonacjach brązu.

  Fryzurka nad okiem

  Codzienna pielęgnacja brwi powinna uwzględniać układanie ich przy robieniu makijażu - można posłużyć się specjalną szczoteczką, gęstym grzebykiem lub umytą szczoteczką po zużytym tuszu do rzęs. Brwi zaczesuje się ku górze, a bardzo wystające ponad łuk włoski można przyciąć.

  Po zmyciu makijażu wiele kosmetyczek zaleca wcieranie w nie specjalnej odżywki, odrobiny wazeliny lub oliwki z oliwek, co sprawia, że będą połyskujące i zdrowe.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo