Zgłoś się do leśnika

  Zgłoś się do leśnika

  /Ada/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aleksander Kopeć, wiceprzewodniczący Rady Miasta, zachęca mielczan do zgłaszania swoich uwag dotyczących pracy leśników i wykorzystania zielonych terenów.
  Aleksander Kopeć wie, że komu jak komu, ale mielczaninowi z krwi i kości na los lasów nie jest obojętny. Wszelkie sprawy, które może pomóc załatwić leśnik

  Aleksander Kopeć wie, że komu jak komu, ale mielczaninowi z krwi i kości na los lasów nie jest obojętny. Wszelkie sprawy, które może pomóc załatwić leśnik - będą omówione na forum. ©A. Dyka-Urbańska

  Jak opowiada Aleksander Kopeć, w skali kraju leśnicy to potężna siła, także w samorządach. - Jest taka gmina, Lutowiska, w której na 15 radnych aż 10 to leśnicy. Przychodzą na sesje w mundurach i nie muszą brać urlopu - śmieje się Kopeć. Wie, że leśnicy mogą wiele zrobić dla mieszkańców, ale muszą wiedzieć, czego oni chcą. Miedzy innymi dlatego powstało forum leśników, na którym mogą być omawiane również problemy przedstawiane przed społeczność lokalną.

  - To cenna idea, zwłaszcza dla mieszkańców Mielca, którzy przecież nie wyobrażają sobie życia bez lasu - zauważył prezydent Janusz Chodorowski na ostatniej sesji Rady Miasta, podczas której radny Kopeć apelował o społeczną dyskusję na temat inicjatyw, które powinni podjąć leśnicy. Pierwszy apel zgłosił sam prezydent.

  Nadleśnictwo Mielec

  Nadleśnictwo Mielec


  Zarządza lasami państwowymi na powierzchni 9 298 ha. Lasy te są pozostałością dawnej Puszczy Sandomierskiej. Najczęściej można tu spotkać sosnę, która zajmuje 86 procent powierzchni. Rośnie tu jednak również brzoza, dąb, olsza, sporadycznie występują także: świerk, jodła i grab. Obszar Nadleśnictwa Mielec leży na terenie dwóch powiatów: mieleckiego - w obrębie gmin: Miasto Mielec, Gawłuszowice, Mielec, Tuszów Narodowy oraz kolbuszowskiego - obrębie gmin: Cmolas, Majdan Królewski, Niwiska.  - Przy ulicy Partyzantów stoi budynek, który z pewnością nie przynosi chluby miastu. To majątek nadleśnictwa, więc byłoby dobrze, aby się ono się nim zajęło. Ja oświadczam, że więcej koncesji na sprzedaż tam alkoholu nie podpiszę. Mój postulat jest taki, żeby opanować tam sytuację - powiedział.

  Aleksandra Kopcia można spotkać w siedzibie Nadleśnictwa Mielec przy ulicy Partyzantów 11, telefon: 0-17-582-51-90.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo