Jeden pilot zamiast wielu

  Jeden pilot zamiast wielu

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Uniwersalne piloty mogą sterować wieloma urządzeniami. Nie tylko telewizorem lub magnetowidem, ale nawet klimatyzacją.
  Przykładowe ceny pilotów uniwersalnych.

  Przykładowe ceny pilotów uniwersalnych.

  Popsuł ci się pilot do telewizora, magnetowidu lub odtwarzacza DVD? A może wolisz mieć jednego pilota zamiast kilku? W obu tych przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest zakup pilota uniwersalnego.

  Niemal w każdym domu znajduje się obecnie telewizor, magnetowid i wieża Hi-Fi, a często również odtwarzacz DVD i kino domowe. Do obsługi każdego z tych urządzeń używamy oddzielnych pilotów. I choć przeważnie różnią się one od siebie kształtem, wielkością, kolorami i układem przycisków zapewne nie raz próbowaliśmy włączyć telewizor pilotem od magnetowidu. Oczywiście bez powodzenia. Rozwiązaniem takiego kłopotu jest zakup jednego urządzenia: uniwersalnego pilota, dzięki któremu pozostałe będziemy mogli schować do szuflady.

  NAUKA "LATANIA"

  W sprzedaży jest wiele pilotów potrafiących obsłużyć jedno, kilka, a nawet kilkanaście urządzeń.
  I to bez względu na producenta i model danego telewizora, magnetowidu lub odtwarzacza DVD. Są nawet takie, przy pomocy których można zarządzać dodatkowo odbiornikiem satelitarnym czy też amplitunerem kina domowego. Piloty uniwersalne są bowiem wyposażone w obszerną bazę kodów podczerwieni, wykorzystywanych przez urządzenia różnych marek i typów.

  Droższe modele są jeszcze sprytniejsze - potrafią "uczyć się" sygnału od pilota, którego mają zastąpić. Proces taki nie jest skomplikowany, ponieważ urządzenie automatycznie wyszuka odpowiednie kody niezbędne do tego, by pilot zaczął współpracować ze sprzętem rtv, który posiadamy. Takiego pilota uniwersalnego można więc przystosować nie tylko do obsługi sprzętu rtv, ale nawet urządzeń wentylacyjnych, na przykład zawieszonej pod sufitem klimatyzacji.

  FUNKCJE I "BAJERY"

  Zaletą pilotów uniwersalnych są również ich dodatkowe funkcje. Jedną z ciekawszych jest możliwość zaprogramowania potrzebnych funkcji. Tak, aby były one dostępne od razu po naciśnięciu wskazanego przycisku. Poza tym wiele modeli - i to wcale nie tych najdroższych - ma podświetlany wyświetlacz, który sprawia, że przyciski pozostają wyraźnie widoczne nawet gdy pilot pracuje w zupełnej ciemności. Z kolei uniwersalne piloty z najwyższej półki mają duży, kolorowy, dotykowy wyświetlacz zastępujący tradycyjne przyciski.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo