Ach, co to był za ślub!

  Ach, co to był za ślub!

  Ewelina Witkowska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wesele pod namiotem? Czemu nie! wystarczy mieć pomysł i kogoś, kto pomoże nam w jego realizacji.

  Wesele pod namiotem? Czemu nie! wystarczy mieć pomysł i kogoś, kto pomoże nam w jego realizacji.

  Coraz więcej par korzysta z usług konsultantów ślubnych, aby mieć niezapomniane wesele.
  Wesele pod namiotem? Czemu nie! wystarczy mieć pomysł i kogoś, kto pomoże nam w jego realizacji.

  Wesele pod namiotem? Czemu nie! wystarczy mieć pomysł i kogoś, kto pomoże nam w jego realizacji.

  Motyle nad parą młodą, serce na niebie, kubańscy muzycy, szczudlarze przebrani za anioły - to propozycje na oryginalną ceremonię ślubną i wesele.

  Najważniejszy jest pomysł na ślub, bo od przewodniego tematu zależy reszta: miejsce uroczystości, stroje państwa młodych, muzyka weselna, pojazd, jakim poruszają się nowożeńcy.

  - Przygotowywałam ślub i przyjęcie w stylu kubańskim - mówi Karina Komorowska, konsultantka ślubna, która od kilku lat zajmuje się organizowaniem uroczystości i jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych - Była to impreza plenerowa, pawilony weselne stały w otoczeniu zieleni, wystrój nawiązywał do gorącego kubańskiego klimatu: były więc palmy, banany jako dekoracje.
  Były też oryginalne kubańskie cygara dla każdego z gości, które można było wypalić w specjalnie do tego celu zaaranżowanym miejscu dla VIP-ów...Do tańca przygrywał kubański zespół muzyczny. Atrakcją okazała się także nauka salsy w czasie wesela. Organizowałam również trzydniowe uroczystości ślubne dla prawnuczki księżnej Lubomirskiej, na które zjechała śmietanka arystokracji z całego świata. Było bardzo elegancko, z zachowaniem etykiety i światowych standardów ślubnych gali. Zupełnie inny klimat miało wesele w zamku rycerskim czy w kopalni soli w Wieliczce, a jeszcze inny to zorganizowane w góralskiej chacie. Miałam okazję organizować także wesela utrzymane w duchu artystycznej bohemy, rodem z krakowskiej "Piwnicy pod baranami", ze szczudlarzami przebranymi za anioły.

  Konsultant to pewność

  To co mogą zapewnić ślubni konsultanci to dostęp do sprawdzonych restauratorów, cukierników, florystek, stylistów, wizażystów, fryzjerów, muzyków, profesjonalnych fotografów i operatorów kamer, złotników, firm wypożyczających zastawę stołową, namioty, pawilony weselne. Konsultanci mogą też zapewnić atrakcje jakich pragniemy czyli fajerwerki, naukę tańca podczas wesela, występy artystyczne, pokaz barmański.

  - Konsultant może zapewnić państwu młodym możliwość wyboru i zakupu strojów ślubnych przy udziale stylistów i projektantów. To samo dotyczy fryzur, makijaży, które mogą być poprawiane w trakcje wesela, jeśli ktoś ma życzenie mieć przy sobie na uroczystości fryzjera i makijażystę - mówi Karina Komorowska - Można zapewnić naukę tańca przed uroczystością. Kolejną atrakcją jest nietuzinkowy tort, w każdym zaplanowanym kształcie, kolorze, wysokości. Niektóre to prawdziwe dzieła sztuki cukierniczej, wyglądem do złudzenia przypominające przykładowo żywe kwiaty. A skoro o kwiatach mowa to konsultant ślubny dba też o wyjątkowy wystrój sal, nakrycie stołów - nie muszą to być jedynie kwiaty, ale na przykład specjalnie upieczone ciastka w kształcie serduszek, które przytrzymują serwetki przy nakryciach. Warto wiedzieć, że balonowe dekoracje należą już do złego, kiczowatego stylu.

  Tradycja jednak obecna

  Choć sposób organizowania ślubów i wesel podlega modom i zmienia się z czasem, pewne jego elementy pozostają na szczęście tradycyjne. Do takich należy choćby: powitanie młodej pary chlebem i solą, pierwszy taniec, tort, oczepiny, obsypywanie młodej pary ryżem i drobnymi monetami lub konfetti na szczęście. Do tradycji wpisano też listę ślubnych prezentów, by nie obdarowywać młodych identycznymi podarunkami.

  - Dbamy o takie tradycyjne elementy weselne, szczególnie gdy zdarzają się uroczystości łączące osoby wychowywane w dwóch kulturach - mówi Karina Komorowska - W ten sposób przybliżamy gościom - obcokrajowcom i jednemu z małżonków kulturę polską, zapoznajemy z obyczajem weselnym, ale w bardzo eleganckiej formie. Zabawy, które są jeszcze czasem praktykowane w trakcie samodzielnie organizowanego wesela, to już o jeden krok za dużo, w przypadku imprezy organizowanej profesjonalnie z wyczuciem dobrego smaku. Sprawdzają się one jedynie przy uroczystości w stylu folklorystycznym, regionalnym.

  Nowe trendy

  Absolutnym hitem przyjęć weselnych ostatnich sezonów jest karaoke! Rozgrzewa atmosferę, angażuje uwagę gości, pobudza do zabawy. Kolejną nowinką są plazmowe telewizory w salach weselnych, na których, w trakcie imprezy wyświetlane są zdjęcia państwa młodych z różnych lat czy też z sesji przedślubnej, organizowanej przez profesjonalnego fotografa.

  Coraz większą popularnością cieszą się wesela plenerowe i coraz chętniej księża udzielają ślubów poza kościołami. To co powoli staje się standardem to przyjęcie ślubne przy małych, 10-osobowych stoliczkach z obowiązkowymi winietkami dla zaproszonych gości. Długie stoły to przeszłość, przynależna jeszcze weselom celowo organizowanym w stylu biesiadnym. Coraz częściej potrawy są serwowane indywidualnie przez kelnerów, bo jednakowe menu nie jest odgórnie narzucone gościom. Przy stolikach można zjeść obiad, natomiast reszta frykasów serwowana jest w postaci bufetu, szwedzkiego stołu. Coraz chętniej na weselnych uroczystościach zatrudnia się barmanów wykonujących drinki z artystycznym zaangażowaniem, co jest świetnym weselnym show. W dużych miastach chętnie wybiera się też krótkie uroczystości rodzinne z obiadem, by potem szaleć w wynajętym klubie lub dyskotece w otoczeniu młodszych gości weselnych.

  Moda na atrakcje

  Zamiast pary białych gołębi można uatrakcyjnić swą uroczystość ślubną wypuszczając na wolność tysiąc...białych motyli! Efekt bardzo romantyczny, jeśli tylko motylki nie zastrajkują - trzeba bowiem wiedzieć, kiedy można je wypuścić ze specjalnych pudełek. Atrakcją będzie też na pewno serce "namalowane" na niebie w trakcie trwania uroczystości. Modne stają się występy artystyczne, angażujące uwagę gości czy choćby nauka tańca podczas wesela. Zdarza się, że para młoda przy pomocy instruktora układa i wykonuje dla gości własną, niepowtarzalną choreografię do pierwszego, najważniejszego weselnego tańca.

  Na życzenie klienta mogę też zorganizować romantyczne, ekscytujące, egzotyczne oświadczyny czy nietuzinkową uroczystość zaręczynową - mówi konsultantka. Wysłać przyszłych państwa młodych na wieczory kawalerskie i panieńskie. Panowie chętnie jeżdżą na surwiwalową przygodę z kładami, paintballem. Panie natomiast korzystają z koleżankami z uroków Spa. Przebojem w Warszawie są imprezy przedślubne organizowane w autobusie w angielskim stylu z otwartym piętrem. Konsultant ślubny może oczywiście zorganizować także wymarzoną podróż poślubną.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo