Szaleniec za kierownicą

  Szaleniec za kierownicą

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Samochód szaleńca stoi obecnie na policyjnym parkingu.

  Samochód szaleńca stoi obecnie na policyjnym parkingu. ©archiwum policji

  Pijany, bez prawa jazdy, uciekał przed policją. Mknął drogami naszego regionu z prędkością 180 kilometrów na godzinę!
  Samochód szaleńca stoi obecnie na policyjnym parkingu.

  Samochód szaleńca stoi obecnie na policyjnym parkingu. ©archiwum policji

  Ponad 1,4 promila alkoholu we krwi miał kierowca, który uciekał w czwartkowy wieczór przed pościgiem policji. Po zatrzymaniu kierowcy okazało się, że ma bogatą przeszłość dotyczącą łamania prawa i nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.

  W czwartek około godziny 18.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mielcu otrzymał informację, że ulicą Jana Pawła II brawurowo jedzie BMW, wymuszając pierwszeństwo na innych kierujących.

  - Ustaliliśmy, że BMW przejechało ulicą Jagiellończyka i z dużą prędkością oddala się w kierunku Tarnobrzega - mówi Wiesław Kluk, rzecznik policji w Mielcu. - Jednak ze względu na ogromne prędkości i duże zagrożenie w ruchu drogowym, odstąpiliśmy od pościgu na terenie miasta.
  Jednak po kilku minutach patrol policyjny w rejonie Jaślan, na trasie Mielec - Baranów Sandomierski, zauważył zbliżający się od strony Mielca z dużą prędkością samochód. Kierujący nie zareagował na sygnał świetlny, zmuszający go do zatrzymania. Patrol ruszył w pościg za piratem drogowym. Momentami prędkość na policyjnym prędkościomierzu przekraczała 180 kilometrów na godzinę, a BMW oddalało się. Funkcjonariusze zauważyli, że BMW skręciło na stację paliw w Baranowie Sandomierskim. Kiedy weszli do budynku, kierowca siedział przy stoliku ze świeżo zakupionym piwem.

  UCIEKAŁ BEZ "PRAWKA"
  Piratem drogowym okazał się 33-letni Rafał S., mieszkaniec pobliskiej gminy Łoniów. Policyjny alkosensor wykazał, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 1,4 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem osobowym.

  Po przewiezieniu do komendy policji w Mielcu, okazało się, że zatrzymany ma bogatą przeszłość dotyczącą łamania prawa. Wielokrotnie był notowany za jazdę w stanie nietrzeźwości, groźby karalne i włamania. Był poszukiwany przez sąsiednie jednostki policji. O jego losie zadecyduje sąd.

  Komentarze (12)

  Wszystkie komentarze (12) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo