Żurek: Chcę pobiegać z pistoletem

  Żurek: Chcę pobiegać z pistoletem

  Anna Wiejowska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Lesław Żurek i Alżbeta Lenska na planie „Kryminalnych”.

  Lesław Żurek i Alżbeta Lenska na planie „Kryminalnych”. ©Oko Cyklopa

  Lesław Żurek dołączył do obsady "Kryminalnych". Ten aktor ostatnio gra bardzo dużo, także za granicą.
  Lesław Żurek i Alżbeta Lenska na planie „Kryminalnych”.

  Lesław Żurek i Alżbeta Lenska na planie „Kryminalnych”. ©Oko Cyklopa

  Do obsady "Kryminalnych" w TVN dołączył Lesław Żurek. Aktor po raz pierwszy pojawi się w serialu 5 kwietnia, w odcinku pod tytułem "Najlepszy". Razem z Alżbetą Lenską, aktorką i modelką, wcielą się w role agentów Centralnego Biura Śledczego.

  W centrum handlowym na oczach swej żony zostaje zastrzelony dyrektor jednego z banków. Okazuje się, że zabójca to świetny strzelec, który używa tłumika i trafia prosto w serce.
  Do akcji wkraczają kryminalni, próbując rozwikłać sprawę tajemniczego morderstwa. Tym razem napotykają dodatkowe przeszkody, bo śledztwo próbują przejąć agenci Centralnego Biura Śledczego - Rafał Król (Lesław Żurek) i Julia Wierzbicka (Alżbeta Lenska). Drużyna komisarza Zawady nie chce oddać sprawy, ale wszystko wskazuje na to, że agenci nie zamierzają szybko opuścić Komendy Stołecznej.

  Chłopięce marzenie

  - Zdecydowałem się zagrać w "Kryminalnych" bez wahania, pomyślałem, że fajnie będzie pobiegać sobie z pistoletem - żartuje Lesław Żurek. - Tego rodzaju zabawy to marzenie każdego chłopca. Mój bohater nie jest typowym twardzielem, to spokojny facet, ale i w jego życiu zdarzają się momenty, kiedy daje się ponieść emocjom. Pociągają go pościgi, wybuchy, wydaje się, że praca to jego żywioł.

  U zagranicznych reżyserów

  Lesław Żurek nie może ostatnio narzekać na brak propozycji. Upomina się o niego nie tylko rodzime kino, ale i zagraniczni reżyserzy. Niedawno wszedł na ekrany polskich kin film Kena Loacha "Polak potrzebny od zaraz", w którym młody aktor wcielił się w rolę Karola - Polaka na emigracji w Wielkiej Brytanii.

  - Występ u Loacha to naprawdę wielkie wyróżnienie dla aktora, muszę przyznać, że miałem szczęście - mówi Lesław Żurek. - Co prawda reżyserzy nigdy nie mówią, że chcą ze mną pracować, ponieważ wystąpiłem u Loacha, ale nie wierzę, że tego rodzaju rzeczy nie mają znaczenia.

  Nowe role

  Do współpracy zaprosił również Lesława Żurka Christopher Doyle, który kręcił w Polsce swój nowy film pod tytułem "Izolator". Teraz aktor przygotowuje się do udziału w kolejnym projekcie. Zagra główną rolę w obrazie "Mniejsze zło" Janusza Morgensterna, do którego scenariusz powstał na podstawie powieści "Cały czas" Janusza Andermana. Partnerować mu będą Magdalena Cielecka i Olaf Lubaszenko. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w kwietniu.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo