Łapanka na pijanych kierowców!

  Łapanka na pijanych kierowców!

  Ewa Bożek

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Przez ostatnią dobę setki kierowców dmuchało w alkomaty

  Przez ostatnią dobę setki kierowców dmuchało w alkomaty ©E. Bożek

  Kolejna akcja podkarpackich policjantów przeciw pijanym i odurzonym narkotykami kierowcom. Policjanci zatrzymali 33 pijanych kierowców.
  Przez ostatnią dobę setki kierowców dmuchało w alkomaty

  Przez ostatnią dobę setki kierowców dmuchało w alkomaty ©E. Bożek

  W sobotę w nocy zakończyła się na podkarpackich drogach całodobowa akcja policjantów pod kryptonimem "Alkohol i narkotyki". Policjanci zatrzymali 33 pijanych kierowców.

  Jedna z nich to 40-letnia kobieta z powiatu niżańskiego, którą zatrzymali policjanci w Pysznicy w powiecie stalowowolskim. Miała 1 promil alkoholu we krwi. Policjanci złapali najwięcej pijanych z naszego regionu w powiecie niżańskim. Było ich trzech. Dwie osoby zatrzymano w powiecie mieleckim i po jednej z tarnobrzeskim i stalowowolskim.

  - Tego typu akcje organizowane są dość często. Tym razem, patrole, które kontrolowały kierowców zwracały również uwagę na to czy nie są oni pod wpływem narkotyków - mówi Bartosz Wilk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji. - Cel jest zawsze ten sam, czyli wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, a w tym przypadku także szczególnie tych pod wpływem narkotyków - mówi Wilk.

  Co dziewiąty wypadek

  Co dziewiąty wypadek


  W ubiegłym roku podkarpaccy policjanci zatrzymali ponad 7 tysięcy 500 pijanych kierowców. Co dziewiąty wypadek na drogach spowodowali pijani kierowcy. Zginęło w nich 35 osób, a 335 zostało rannych. Jak wynika z danych Komendy Wojewódzkiej Policji, w ubiegłym roku każdego dnia w całym województwie funkcjonariusze zatrzymywali średnio 21 pijanych kierowców  Policjanci biorący udział w akcji mieli do dyspozycji tak zwane narkotesty, miniaturowe urządzenia, które pozwalają błyskawicznie stwierdzić, czy ktoś zażywał narkotyki. Wykrywają kilka środków narkotycznych w tym amfetaminę i marihuanę, po zażyciu których nie można prowadzić samochodu.

  Tak jak na całym Podkarpaciu, także w naszej części województwa w akcji wzięły udział patrole ruchu drogowego i prewencji. Oprócz tego na drogach powiatów tarnobrzeskiego, mieleckiego i stalowowolskiego jeździły nieoznakowane pojazdy policji z wideoradarami.

  - Na drogach regionu ustawiane były też punkty kontrolne. W tych miejscach policjanci ruchu drogowego zatrzymywali do kontroli możliwie największą liczbę nadjeżdżających kierowców - usłyszeliśmy w komendzie wojewódzkiej.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo