Wspominamy Papieża Polaka

  Wspominamy Papieża Polaka

  Gerard Stańczyk, /MM/, /GOP/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W Sandomierzu wierni, podobnie jak dwa lata temu i przed rokiem, będą gromadzić się przed figurą Jana Pawła II, w miejscu, w którym 2 czerwca 1999 roku

  W Sandomierzu wierni, podobnie jak dwa lata temu i przed rokiem, będą gromadzić się przed figurą Jana Pawła II, w miejscu, w którym 2 czerwca 1999 roku Ojciec Święty spotkał się z półmilionową rzeszą pielgrzymów. ©R. Biernicki

  W najbliższą środę w całym naszym regionie odbędą się uroczystości upamiętniające śmierć Jana Pawła II.
  W Sandomierzu wierni, podobnie jak dwa lata temu i przed rokiem, będą gromadzić się przed figurą Jana Pawła II, w miejscu, w którym 2 czerwca 1999 roku

  W Sandomierzu wierni, podobnie jak dwa lata temu i przed rokiem, będą gromadzić się przed figurą Jana Pawła II, w miejscu, w którym 2 czerwca 1999 roku Ojciec Święty spotkał się z półmilionową rzeszą pielgrzymów. ©R. Biernicki

  Już trzy lata mijają, odkąd Papież Polak odszedł do Domu Ojca. Szczególną oprawę będą miały uroczystości rocznicowe w Stalowej Woli, na które zaproszono znanego aktora Jerzego Zelnika.

  STALOWA WOLA

  W tym mieście uroczystości odbędą się w bazylice Matki Bożej Królowej Polski. Ten kościół jest szczególnie związany z osobą Papieża. Jako biskup krakowski poświęcił go 2 grudnia 1973 roku.

  Wieczór papieski rozpocznie msza o godzinie 18.30. Po niej fragmenty słynnego dzieła "Stabat Mater" Giovanniego Battisty Pergolesiego wykonają: Ewa Wojciechowska - sopran, Bożena Wójtowicz - alt, Chór Chłopięcy Cantus Miejskiego Domu Kultury, Chór Dziewczęcy Voluntate z Gimnazjum numer 4 i Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej. Dyrygował będzie Maciej Witek, słowo wiążące wygłosi Piotr Szpara.

  O godzinie 20 rozpocznie się spektakl słowno-muzyczny "Pontyfikat Jana Pawła II. Dar i tajemnica". Będzie oparty w dużej mierze na "Tryptyku rzymskim" Jana Pawła II. Papieskie strofy będzie deklamował Jerzy Zelnik. Oprawę muzyczną stworzą Georgij Agratina grający na fletni Pana i cymbałach oraz Robert Grudzień grający na organach.
  Ostatnim elementem uroczystości będzie Apel Jasnogórski przed pomnikiem Jana Pawla II od godziny 21.

  TARNOBRZEG

  W Tarnobrzegu wierni będą mogli uczcić rocznicę śmierci Papieża we wszystkich kościołach podczas nabożeństw w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II, które rozpoczną się we wtorek o godzinie 18. Po nabożeństwach, o 20, na placu Bartosza Głowackiego odbędzie się występ taneczno-wokalny. Stamtąd o 20.45 zgromadzeni na placu tarnobrzeżanie wyruszą w procesji przed pomnik Jana Pawła II przy ulicy Kazimierza Wielkiego i będą czuwali tam do 21.37, czyli godziny, w której trzy lata temu odszedł Papież Polak. Przed pomnikiem, jak co roku, będzie można zapalić znicze i złożyć wieńce.

  SANDOMIERZ

  Już w niedzielę, 30 marca, we wszystkich kościołach diecezji sandomierskiej będą odprawiane msze święte w intencji beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II.
  Główne obchody trzeciej rocznicy śmierci Ojca Świętego odbędą się w środę 2 kwietnia. O godzinie 19 zostanie odprawiona uroczysta msza święta w bazylice katedralnej. Potem wierni przejdą przez Rynek, ulicą Krótką po schodkach na plac Papieski, przed figurę Jana Pawła II. Tam, w miejscu, w którym 12 czerwca 1999 roku Ojciec Święty celebrował mszę świętą, odbędzie się apel, przygotowany przez alumnów. O godzinie 21.37 we wszystkich sandomierskich kościołach rozlegnie się bicie dzwonów. Słowo do wiernych wygłosi na zakończenie biskup Andrzej Dzięga.
  W parafiach będą odprawiane msze święte w intencji: "Dziękując Bogu za dar osoby Ojca Świętego Jana Pawła II, modlimy się o pogłębienie duchowych owoców Jego pontyfikatu".

  MIELEC

  Już w niedzielę poprzedzającą rocznicę w parafii Świętego Marka Ewangelisty o godzinie 20 odbędzie się apel poświęcony osobie Jana Pawła II.
  We wtorek w parafii Trójcy Przenajświętszej zostanie odprawiona o godzinie 9 uroczysta msza. Wezmą w niej udział między innymi uczniowie z położonej na terenie parafii szkoły podstawowej, noszącej imię Papieża.

  Mielec został objęty akcją Dni Honorowego Krwiodawstwa NSZZ Solidarność, ogłoszoną w związku z rocznicą śmierci Papieża. Akcja potrwa od 2 do 6 kwietnia. W punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Żeromskiego 17 krew będzie można oddawać od poniedziałku do piątku w godz. 7-11.

  Komentarze (8)

  Wszystkie komentarze (8) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo