Uroczyście wspominaliśmy Papieża

  Uroczyście wspominaliśmy Papieża

  ZS, KAT, WW

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Od rana przy pomniku papieża przy bazylice w Stalowej Woli płonęły znicze i modlili się wierni.

  Od rana przy pomniku papieża przy bazylice w Stalowej Woli płonęły znicze i modlili się wierni. ©Z. Surowaniec

  Pamiętaliśmy o rocznicy odejścia Jana Pawła II do domu Ojca.
  Od rana przy pomniku papieża przy bazylice w Stalowej Woli płonęły znicze i modlili się wierni.

  Od rana przy pomniku papieża przy bazylice w Stalowej Woli płonęły znicze i modlili się wierni. ©Z. Surowaniec

  Przy największym w regionie pomniku Jana Pawła II, który stoi przy bazylice konkatedralnej w Stalowej Woli, zapłonęło w środę setki zniczy. Kulminacja obchodów trzeciej rocznicy śmierci papieża przypadła na godzinę 21.37, o której zmarł.

  We wszystkich miejscowościach wspominano zmarłego papieża. Do południa robiły to najczęściej dzieci. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 imienia Jana Pawła II w Stalowej Woli wzięli rano udział w nabożeństwie upamiętniającym papieża-Polaka.

  Dzieciaki z klas od pierwszej do szóstej przyszły z opiekunami i dyrekcją szkoły do kościoła Opatrzności Bożej.
  Po przyjęciu komunii, odmówiły cząstkę różańca w intencji beatyfikacji Jana Pawła II. Na koniec wzięły udział w programie, w trakcie którego śpiewały pieśni, recytowały wiersze i słuchały fragmentów kazań Jana Pawła II.


  W Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Pysznicy koło Stalowej Woli każde dziecko wykonało serce, a na nim napisało dedykację. Potem te serduszka zawisły przy tablicy upamiętniającej patrona. Przy wejście do szkoły natomiast powieszone zostało olbrzymie serce z białych i żółtych kwiatów, przez które się wchodziło.

  - Myślę, że skończył się czas opłakiwania po śmierci Jana Pawła II, a nadszedł czas radości z tego, że mieliśmy takiego papieża - powiedział dyrektor szkoły Władysław Szpunar.

  Papież uśmiechnięty, bardzo wysoki i otoczony gromadką maluchów - tak Jana Pawła II zapamiętały i namalowały dzieci z Tarnobrzega. Wystawę plastyczną można oglądać w holu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Alei Niepodległości 2 do końca kwietnia. Zorganizowały ją Szkoła Podstawowa nr 9 i Przedszkole nr 13, które są dumne, że noszą imię Jana Pawła II.

  - Należymy do rodziny placówek mających za patrona wielkiego człowieka. Ogłosiła ona ten rok obchodów pod hasłem "Jan Paweł II - obrońca godności człowieka". Taki też tytuł ma nasza wystawa - mówi Małgorzata Korczak, dyrektor Przedszkola nr 13.

  Do uwiecznienia postaci Ojca Świętego dzieci z dziesięciu tarnobrzeskich szkół i sześciu przedszkoli użyły talentu i przeróżnych technik plastycznych. Na zwiedzających spogląda Jan Paweł II rysowany kredkami, malowany farbami, szkicowany, wyklejany.

  Na otwarcie wystawy przybyli w środę duchowni tarnobrzeskich parafii i młodzi autorzy prac. Dzieci ze szkoły podstawowej nr 9 i Przedszkola nr 13 w programie artystycznym zaśpiewały między innymi ulubioną pieśń papieża "Barkę".
  Uroczystość upamiętniającą rocznicę śmierci Jana Pawła II zorganizowano także w Zespole Szkół imienia księdza Stanisława Staszica w Tarnobrzegu. Uczniowie pod opieką Barbary Sabat zaprezentowali montaż słowno-muzyczny i multimedialny reportaż poświęcony "Naszemu" ukochanemu papieżowi". Wszyscy na nowo przeżywali dzieje tego niezwykłego pontyfikatu.

  Wieczorem w kościołach odbyły się msze święte w intencji beatyfikacji Jana Pawła II, koncerty, odprawione też zostały apele jasnogórskie.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo