Nasi księża zajęli szóste miejsce

Dorota Kułaga
Reprezentacja diecezji sandomierskiej podczas Mistrzostw Polski w Głuchołazach. Tylny rząd od lewej: Marian Zaręba, Rafał Olszówka, Krzysztof Cisek, Michał Szawan. Przedni rząd od lewej: Wiesław Gieniec, Marek Bednarz, Michał Majecki. archiwum prywatne
Najlepsze w historii miejsce na mistrzostwach Polski w piłce nożnej. Rafał Olszówka ze Stalowej Woli wicekrólem strzelców!

Reprezentacja księży z diecezji sandomierskiej zajęła szóste miejsce na 4. Mistrzostwach Polski w halowej piłce nożnej, które odbyły się w Głuchołazach.
W mistrzostwach Polski księży uczestniczyło 18 drużyn. Była w tym gronie diecezja sandomierska, w składzie której grał między innymi Rafał Olszówka ze Stalowej Woli, i pokazała się z dobrej strony.

PRZEGRALI Z KIELCAMI

W spotkaniach grupowych nasi księża pokonali diecezję świdnicką 6:0, pelplińską 7:3 oraz przegrali z tarnowską i radomską po 0:3. W ćwierćfinale, po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu, ulegli diecezji kieleckiej, późniejszym wicemistrzom Polski, 1:2. Bramki dla zwycięzców zdobyli Marek Łosak i Piotr Pochopień, dla sandomierskiej Rafał Olszówka. Ostatecznie diecezja sandomierska, która z różnych względów nie mogła zagrać w optymalnym składzie, zajęła w tych mistrzostwach szóste miejsce i zebrała bardzo pochlebne recenzje.
OSIEM BRAMEK KAPITANA

Kapitanem tej drużyny był Rafał Olszówka ze Stalowej Woli, który zdobył osiem bramek i zajął drugie miejsce w klasyfikacji króla strzelców. Grali w niej także - Michał Szawan (1 gol, Koprzywnica), Marian Zaręba (3 gole, Sandomierz), Marek Bednarz (Dwikozy), Wacław Gieniec (1 gol, Chodków), Michał Majecki (Klimontów), Krzysztof Cisek (1 gol, Ślęzaki).

- W zeszłym roku nie wyszliśmy z grupy, teraz mamy szóste miejsce. Jesteśmy zadowoleni z tej pozycji. Jest ona optymalna, biorąc pod uwagę nasze obecne możliwości - powiedział ksiądz Rafał Olszówka.

Pierwsze miejsce zajęła diecezja zamojsko - lubaczowska, drugie kielecka, trzecie toruńska, czwarte legnicka, piąte radomska, a szóste sandomierska. Kolejne mistrzostwa Polski księży odbędą się w Zamościu.