Jakub Giża wystartuje w Pekinie?

  Jakub Giża wystartuje w Pekinie?

  Piotr Szpak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jakub Giża, kulomiot z mielca coraz bardziej wierzy w to, że wystartuje w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich.
  Jakub Giża w minionym tygodniu wrócił ze zgrupowania w Republice Południowej Afryki, a w niedzielę wyleciał na kolejny obóz, tym razem do Portugalii

  Jakub Giża w minionym tygodniu wrócił ze zgrupowania w Republice Południowej Afryki, a w niedzielę wyleciał na kolejny obóz, tym razem do Portugalii. ©M. Radzimowski

  Jakub Giża, 24-letni specjalista od pchnięcia kulą, zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec wylewa na treningach hektolitry potu. Wszystko po to, by wystartować w tegorocznej Olimpiadzie.

  Ten rok jest dla Kuby bardzo pracowity i taki będzie aż do sierpnia, kiedy to w Pekinie rozegrane zostaną Igrzyska Olimpijskie. Nie ma jeszcze na nie nominacji, ale jak zapowiada walczył będzie ze wszystkich sił i coraz bardziej wierzy w to, że reprezentował będzie swoje miasto podczas tak prestiżowej imprezy.

  W minionym tygodniu Giża wrócił z miesięcznego zgrupowania w Republice Południowej Afryki. Po raz pierwszy był w tym kraju. Zaskoczyła go temperatura, spodziewał się, bowiem upałów, a były 22-25 stopni Celsjusza, mankamentem był praktycznie brak... słońca. Było pochmurno i często padał deszcz. Z tego też powodu zrezygnował z wizyty na safari.
  - Fajnie byłoby popatrzeć na dzikie zwierzęta z bliska, ale ja pojechałem tam ciężko pracować, a nie w celach turystycznych. Trenowałem po kilka godzin dziennie, to była praca nad siłą, chwilami wręcz harówka - mówi.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo