Gdzie na wielką majówkę

  Gdzie na wielką majówkę

  Michał Dominik

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Regina Marzec z biura turystycznego Juventur w Tarnobrzegu prezentuje katalog z ofertami wyjazdów na długi weekend.

  Regina Marzec z biura turystycznego Juventur w Tarnobrzegu prezentuje katalog z ofertami wyjazdów na długi weekend. ©M. Dominik

  W czwartek rozpoczyna się długi weekend. Tradycyjnie, wielu mieszkańców naszego regionu wyruszy w góry, nad morze czy Mazury. Na tych, którzy zostają w domach czeka wiele lokalnych imprez.
  Regina Marzec z biura turystycznego Juventur w Tarnobrzegu prezentuje katalog z ofertami wyjazdów na długi weekend.

  Regina Marzec z biura turystycznego Juventur w Tarnobrzegu prezentuje katalog z ofertami wyjazdów na długi weekend. ©M. Dominik

  - Wszystkie oferty na długi weekend są już wyczerpane. Nie mamy żadnych wolnych miejsc zarówno na imprezy autokarowe jak i samolotowe - mówi Regina Marzec, szefowa biura turystycznego Juventur w Tarnobrzegu.

  Jak mówi Regina Marzec, tegoroczne zainteresowanie wyjazdami na długi weekend jest o sto procent większe niż przed rokiem. Dużym powodzeniem tarnobrzeżan cieszą się na przykład czterodniowe wypady do Wiednia, Budapesztu, Pragi. Wiele osób zdecydowało się także na dłuższe, ośmiodniowe wycieczki objazdowe do Włoch, a jeszcze inni postanowili spędzić majówkę w Egipcie, Turcji czy Maroku.

  - W tym roku sezon zaczął się wcześniej niż zwykle - tłumaczy szefowa tarnobrzeskiego biura turystycznego Juventur.

  MAJÓWKA NA ZAMKU

  Wiele atrakcji przygotowali dla gości organizatorzy majówkowego weekendu na zamku w Baranowie Sandomierskim.
  - Oferujemy spędzenie niezapomnianych chwil na terenie szesnastowiecznego zamku, wśród urzekającej przyrody i w rodzinnej atmosferze - mówi Sylwia Banasik z baranowskiego zamku. - Zapewniamy zabawę na świeżym powietrzu przy wyśmienitym jedzeniu i dobrej muzyce.
  W programie majówki między innymi: zwiedzanie zamku, wystawa zabytkowych kafli, szereg zajęć dla najmłodszych, zabawy ze śpiewem, muzyką i tańcem, konkursy z nagrodami, a także warsztaty garncarskie.

  ROZRYWKOWY WEEKEND W STALOWEJ

  Mieszkańcy Stalowej Woli, którzy nie zaplanowali na długi weekend żadnego wyjazdu mogą liczyć na dobrą majówkową zabawę u siebie w mieście. A wszystko dzięki obchodom 70-lecia Stalowej i imprezom towarzyszącym temu wydarzeniu. Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą mogli spróbować swoich sił w rowerowym wyścigu cross country, zawodach pływackich weteranów oraz ulicznym biegu. Fanów muzyki rozrywkowej i kabaretów na Plac Piłsudskiego na pewno przyciągną takie gwiazdy polskiej estrady jak: Kombi, Papa Dance, Vox, Raz, Dwa, Trzy, Tercet Egzotyczny, Kabaret Pod Wyrwigroszem i kabaret RAK.

  W DOMU, ALE MIŁO

  Aneta Drdeńkowska z Tarnobrzega spędzi długi weekend w "siarkowym grodzie" wspólnie ze swoimi dziećmi i mężem. Zamierza jednak wykorzystać ten czas aktywnie i odpocząć od pracy poza murami swojego domu.
  - Chcieliśmy wybrać się w góry, ale tydzień temu los pokrzyżował nam plany. Dlatego zostajemy w mieście - mówi pani Aneta. - Zamierzamy wybrać się na koncerty do Stalowej Woli i do zamku w Baranowie Sandomierskim. Mam tylko nadzieję, że pogoda nie spłata nam figla.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo