Sztuczki z parkietem

  Sztuczki z parkietem

  kam.

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jeśli wnętrze jest przestronne i widne, śmiało możemy wybrać podłogę w zdecydowanym kolorze.

  Jeśli wnętrze jest przestronne i widne, śmiało możemy wybrać podłogę w zdecydowanym kolorze. ©Barlinek

  Dzięki umiejętnemu dobraniu koloru parkietu i rodzaju usłojenia drewna można optycznie poszerzyć lub zwęzić pomieszczenie.
  Jeśli wnętrze jest przestronne i widne, śmiało możemy wybrać podłogę w zdecydowanym kolorze.

  Jeśli wnętrze jest przestronne i widne, śmiało możemy wybrać podłogę w zdecydowanym kolorze. ©Barlinek

  Drewno jako materiał wykończeniowy stale cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Jest ciepłe w dotyku, trwałe, a dzięki niezliczonym odmianom także niezwykle efektowne. Podłoga z drewna będzie ozdobą każdego pomieszczenia, pod warunkiem jednak, że zastosujemy się do kilku zasad.

  Dzięki umiejętnemu dobraniu koloru parkietu i rodzaju usłojenia drewna można optycznie poszerzyć lub zwęzić pomieszczenie. W takim "oszustwie" pomoże też kolor podłogi.

  Barwy grają w naszym życiu istotną rolę.
  Pobudzają do działania lub sprawiają, że czujemy się odprężeni. Oprócz tego każdy z nas ma swoje ulubione barwy. Wybierając kolorystykę pomieszczeń w naszym domu czy mieszkaniu myślimy przede wszystkim o ścianach. Tymczasem podłoga to także duża płaszczyzna, rzucająca się w oczy, która może podkreślić walory lokum. Spójrzmy więc, co potrafią kolory.

  Intensywne i ciemne barwy zmniejszą optycznie pomieszczenie, choć sprawią także, że będzie ono postrzegane jako bardziej przytulne. I odwrotnie - kolory jasne powiększą pokój, dodadzą mu światła. Jeśli wnętrze jest przestronne i widne, śmiało możemy wybrać podłogę w zdecydowanym kolorze, o wyraźnie widocznym rysunku słoi drewna. Natomiast w małym pokoju warto sięgnąć po drewno jasne o delikatnym usłojeniu.

  Wybierając odpowiednie drewno na podłogę warto też wiedzieć, że na postrzeganie pomieszczenia ma wpływ także układ desek. Jeśli w długim i wąskim pokoju zostaną one położone prostopadle do dłuższej ściany pokój "skróci się". Równie istotne znaczenie ma układ desek w stosunku do okna lub balkonu - zazwyczaj kładzie się je prostopadle.

  Istotnym elementem wykończeniowym są zaś listwy przypodłogowe. Powinny pasować do koloru i gatunku drewna. Z dobraniem odpowiednich nie będzie problemu, ponieważ są listwy fornirowane, jak też wykonywane z drewna surowego. Warto zwrócić uwagę także na ich kształt, który z pewnością podkreśli styl pomieszczenia.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo