Wybijają szyby, wyrywają radia

  Wybijają szyby, wyrywają radia

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Miejsce po wyrwanym radioodtwarzaczu w mercedesie.

  Miejsce po wyrwanym radioodtwarzaczu w mercedesie. ©Archiwum policji w Mielcu

  Plaga włamań do aut w Mielcu. Banda od kilkunastu dni grasuje na jednym z osiedli.
  Miejsce po wyrwanym radioodtwarzaczu w mercedesie.

  Miejsce po wyrwanym radioodtwarzaczu w mercedesie. ©Archiwum policji w Mielcu

  Właściciele samochodów z osiedla Lotników w Mielcu już od dwóch tygodni dowiadują się, że w ich sąsiedztwie włamywacze znowu powybijali szyby w kilku pojazdach i ukradli radiooodtwarzacze i radia CB. Przestępcy pojawiają się tylko w tym rejonie miasta.

  Pierwsze zawiadomienia o grasujących przestępcach pochodzą sprzed kilkunastu dni. Włamania jednak nie ustają. Kilka dni temu włamywacze pojawili się na ulicy Dąbrowskiego i w sąsiedztwie tej trasy. Jednej nocy obrabowali dwa auta.

  Wyciągnęli z nich radioodtwarzacze. Drugiej nocy zainteresowali się radiami CB. Okradli cztery pojazdy. We wszystkich przypadkach włamywacze nie bawili się w subtelności. Żeby dostać się do środka pojazdów, wybijali szyby. Wiesław Kluk, rzecznik prasowy Komendy Policji w Mielcu podaje, że właściciele pojazdów, którym zginęły radia CB, stracili w wyniku włamania w sumie trzy tysiące złotych.

  W poniedziałek okradli dwa auta

  Poniedziałkowej nocy włamywacze dali o sobie znać na alei Ducha Świętego i na ulicy Bajana. W pierwszym przypadku zainteresowali się audi A4. Rozbili szybę i wyciągnęli ze środka radioodtwarzacz warty 300 złotych. W drugim wybrali mercedesa, z którego w ten sam sposób zabrali radioodtwarzacz warty 420 złotych.

  Wiesław Kluk mówi, że dopóki przestępcy nie trafią w ręce policji, dla właścicieli aut ma jedną radę: muszą koniecznie zabierać z samochodów wartościowe przedmioty. - Złodziej korzysta z okazji. Gdy spostrzega w aucie sprzęt elektroniczny, radio CB, raczej nie zrezygnuje. A dla przestępców specjalizujących się we włamaniach, wybicie szyby i wyrwanie radia to kwestia kilku sekund.

  Kradną jedni i ci sami

  Policjanci nie ujawniają szczegółów śledztwa. Mówią jednak, że sprawcą ostatnich włamań jest raczej jedna i ta sama osoba, albo grupa osób, która porusza się w obrębie ściśle określonego terenu, co ułatwia jej schwytanie. Dlatego należy się spodziewać, że już wkrótce przestępcy trafią za kratki.

  Komentarze (2)

  ohhhahh

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo