Tak będzie wyglądał stadion w Mielcu?

  Tak będzie wyglądał stadion w Mielcu?

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W lewym dolnym rogu znajduje się stadion, w prawym górnym (w miejscu, gdzie teraz jest stadion), znajduje się galeria handlowa.

  W lewym dolnym rogu znajduje się stadion, w prawym górnym (w miejscu, gdzie teraz jest stadion), znajduje się galeria handlowa. ©Archiwum Urzędu Miejskiego w Mielcu

  Wstępy pomysł na kompleks sportowy w Mielcu. Zainteresowani będą mogli zgłaszać zastrzeżenia.
  W lewym dolnym rogu znajduje się stadion, w prawym górnym (w miejscu, gdzie teraz jest stadion), znajduje się galeria handlowa.

  W lewym dolnym rogu znajduje się stadion, w prawym górnym (w miejscu, gdzie teraz jest stadion), znajduje się galeria handlowa. ©Archiwum Urzędu Miejskiego w Mielcu

  Stadion, który wybuduje właściciel przyszłej galerii handlowej, będzie miał wymiary 105 na 68 metrów. Mielecki magistrat udostępnia wizualizację projektu, aby mieszkańcy zapoznali się z nim i byli gotowi do zgłaszania własnych pomysłów, gdy koncepcja będzie przybierała szczegółowe kształty.

  Mielecki magistrat przestał rozważać remont niszczejącego stadionu. Jest bowiem pomysł, aby do Mielca sprowadzić inwestora, który w zamian za ziemię pod galerię handlową, wybuduje całkiem nowy stadion. Firma konsultingowa z Warszawy przedstawiła ostatnio wstępne założenia tego wielkiego przedsięwzięcia.

  Na błoniach za Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji pojawiłby się w jednym miejscu prawdziwy kompleks sportowy składający się ze stadionu, dwóch boisk treningowych, kortów tenisowych, parkingu i trawiastego terenu na imprezy miejskie.

  Musieliby wyciąć lasek

  Stadion o wymiarach 105 na 68 metrów posiadałby zadaszone miejsca dla publiczności. Jednorazowo zmieściłoby się na nim 8500 widzów. Ale część dla widowni zostałaby zbudowany tak, aby można byłoby w przyszłości ją powiększyć do 15 tysięcy miejsc. Na stadionie znalazłyby się dwie lekkoatletyczne bieżnie tartanowe: 400-metrowa na płycie boiska i 100-metrowa pod trybunami. Pod trybunami zostałyby wybudowane także zaplecze dla sportowców i osób obsługujących sportowe imprezy oraz miejsca na bary, sklepiki i sanitariaty dla publiczności.

  W sąsiedztwie stadionu pojawiłyby się dwa boiska: trawiaste i utwardzone. Aby uzyskać przestrzeń dla budowy drugiego z boisk, inwestor będzie musiał wyciąć sosnowy lasek znajdujący się w pobliżu błoni. Na sąsiadującym ze stadionem parkingu ma być ponad tysiąc miejsc na samochody, w tym 20 miejsc dla autokarów.

  Kino z kilkoma salami

  W miejscu, gdzie obecnie jest mielecki stadion, powstałaby dwukondygnacyjna galeria handlowa. Na parterze znajdowałyby się supermarket o powierzchni 2000 metrów kwadratowych i nieduże sklepy. Na piętrze również zostałyby ulokowane sklepy. Sporo powierzchni zajęłyby tu stoiska gastronomiczne. Inwestor zamierza również wybudować w galerii kino z kilkoma salami oraz kręgielnię.

  Przedstawiona koncepcja ma charakter propozycji, która będzie konkretyzowana w trakcie sporządzania studium i planu zagospodarowania dla terenu, gdzie teraz mieści się stadion. Projekty studium i plan będą udostępniane publicznie w mieleckiem magistracie i każdy zainteresowany będzie mógł złożyć wniosek, że się nie zgadza z jakimś założeniem w tych projektach i zgłasza swój pomysł.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo