C5. Francuski elegant

  C5. Francuski elegant

  Roman Furciński

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Nowy citroen C5 jest nieco szerszy i dłuższy od poprzedniej generacji tego modelu.

  Nowy citroen C5 jest nieco szerszy i dłuższy od poprzedniej generacji tego modelu. ©R. Furciński

  Citroen wprowadza na polski rynek kolejną odsłonę modelu C5. Auto znacznie urosło, zarówno w wersji sedan, jak i kombi.
  Nowy citroen C5 jest nieco szerszy i dłuższy od poprzedniej generacji tego modelu.

  Nowy citroen C5 jest nieco szerszy i dłuższy od poprzedniej generacji tego modelu. ©R. Furciński

  Modyfikacje w stylistyce, obszerniejsze wnętrze i nowe zawieszenie zauważą podróżujący nowym citroenem C5. Powinni być zadowoleni z komfortu jazdy. Konstruktorom udało się osiągnąć bardzo dobry efekt, jeśli chodzi o wyciszenie samochodu.

  Nie trzeba za bardzo się przyglądać, żeby od razu zauważyć zmiany w stosunku do poprzedniej wersji. Patrząc z boku na limuzynę w wersji sedan łatwo natomiast zauważyć, że C5 jest stylistycznie nieco podobny do ekskluzywnych samochodów z logo BMW.

  PŁYTA PODŁOGOWA Z C-6

  Francuscy konstruktorzy zdecydowali, aby do sedana przenieść rozwiązanie z flagowego modelu citroena, C6: tylną szybę wklęsłą. Ma to poprawić widoczność, a tym samym bezpieczeństwo podróżujących, a zarazem zwiększyć pojemność bagażnika.

  - W C5 zastosowano nieco zmodyfikowaną płytę podłogową z C6. Dzięki temu zwiększyły się parametry auta z korzyścią dla podróżnych - mówi Marek Nawarecki, dyrektor do spraw public relations Citroen Polska. - C5 to zupełnie nowy samochód, który wypiera wycofanego z produkcji swojego poprzednika.
  Inną zmianą konstrukcyjną jest umieszczenie lusterek bocznych, nie przy owiewkach, przy przednich słupkach, ale zostały w drzwiach. Ma to zmniejszyć opory powietrza, a tym samym wpłynąć na mniejsze zużycie paliwa.

  SILNIKI I CENY

  Nowa odsłona C5 jest oferowana w wersjach sedan i kombi z silnikami benzynowymi 1,8/127 KM i 2,0/143 KM, a także z jednostkami wysokoprężnymi 1,6/110 KM, 2,0/138 KM, 2,2/173 KM i 2,7/208 KM. Według danych konstrukcyjnych, sedan w najsłabszej wersji silnika benzynowego ma średnio zużywać 7,9 paliwa na 100 kilometrów, a w pozostałych odpowiednio 8,4 i 8,9 litra. Wersje nadwoziowe kombi mają natomiast spalać o około 1-2 litrów paliwa. Średnie spalanie podstawowego diesla sedan to 5,6 litra, a kombi 5,7 litra, zaś auta z najmocniejszymi jednostkami - 8,5 litra.

  Ceny nowego C5 rozpoczynają się, w zależności od wersji wyposażenia (do wyboru są cztery plus długa lista opcji), od 84,9 do 115,4 tysiąca złotych z silnikiem benzynowym. Z kolei ceny samochodów z silnikami wysokoprężnymi wynoszą od 93,4 do 160,4 tysiąca złotych.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo