Poseł Popiołek wymyśla afery?

  Poseł Popiołek wymyśla afery?

  Agata Dziekan

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na zdjęciu Grzegorz Maj, prezes Ruchu Młodego Pokolenia Mielec.

  Na zdjęciu Grzegorz Maj, prezes Ruchu Młodego Pokolenia Mielec. ©A. Dziekan

  Ruch Młodego Pokolenia Mielec występuje przeciwko Krzysztofowi Popiołkowi, miejscowemu parlamentarzyście.
  Na zdjęciu Grzegorz Maj, prezes Ruchu Młodego Pokolenia Mielec.

  Na zdjęciu Grzegorz Maj, prezes Ruchu Młodego Pokolenia Mielec. ©A. Dziekan

  - Zamiast rzucać oskarżenia i oszczerstwa, lepiej rozwiązywać problemy - mówią młodzi polityce z Mielca pod adresem bliskiego im politycznie posła Krzysztofa Popiołka. Poseł jest ostro krytykowany za to, że w sprawie przyszłości mieleckiego stadionu potrafi tylko skłócać.

  Krzysztof Popiołek napisał list do mieszkańców Mielca i radnych miejskich w sprawie planów budowy galerii handlowej na miejscu stadionu i wykonania obiektu sportowego na miejskich błoniach (tymi dwoma przedsięwzięciami miałby się zająć ten sam inwestor).
  Pomysł zmian w centrum miasta, który w zarysie przedstawili niedawno radnym miejskim przedstawiciele firmy konsultingowej nazywa przekrętem. I apeluje do radnych z Prawa i Sprawiedliwości (sam jest reprezentantem tej opcji), aby w głosowaniach sprzeciwiali się podobnym koncepcjom.

  Emocjonuje się: - Słyszę i takie głosy, że miastu potrzebny jest "kop architektoniczny". A co to za "kop architektoniczny" w postaci typowego pudła marketowego w centrum osiedla? Ta ziemia zostanie oddana na własność utajnionemu w tej chwili inwestorowi. Co wybuduje w tym miejscu, powiedzmy za dwadzieścia lat, albo komu ją sprzeda?

  Krewki w wyrażaniu swoich opinii poseł chyba ostatnio przesadził, bo przeciwko niemu wystąpił nawet Ruch Młodego Pokolenia Mielec. Ta formacja dosyć mu politycznie bliska, na czele z Grzegorzem Majem (w wyborach w 2005 roku kandydat na posła Prawa i Sprawiedliwości oraz doradca Jarosława Kaczyńskiego, gdy ten był premierem), zarzuca posłowi, że zbija polityczny kapitał. Ruch pisze pod adresem posła: - Najwyższy czas wreszcie przestać toczyć spory, które tylko blokują inwestycję. Zamiast tworzyć wyimaginowane afery, trzeba rozwiązywać problemy.
  I przypomina Krzysztofowi Popiołkowi, że przecież był dwukrotnie wiceprezydentem Mielca, a nic w sprawie stadionu nie zrobił.
  Przedstawiciele ruchu zaznaczają równocześnie, że nie zamierzają być adwokatami władz miejskich. Ale stawiają jednak na konstruktywną polemikę. Dlatego między innymi mówią o powołaniu rady konsultacyjnej złożonej z mieszkańców osiedla, sportowców, społeczników i radnych, którzy przedyskutowaliby zagadnienie przyszłości stadionu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo